reklama

Slovenský zvukový guru v Malom Berlíne

Kultúrne centrum Malý Berlín prinesie v sobotu 23. októbra 2021 o 20:00 do svojich priestorov ďalší koncert v rámci série experimentálnej hudby pod názvom unMUTE. Predstaví sa výnimočný talent a etablovaný zvukový inžinier Jonáš Gruska.

Jonáš Gruska je mladý slovenský umelec, ktorého doménou je zvuk, jeho skúmanie a snaha o tvorbu nového. Do povedomia sa dostal svojimi terénnymi nahrávkami (field recording) a výrobou mikrofónov pre tieto účely.

Je autorom viacerých zvukových inštalácií v mestských priestoroch – ako napr. fontána SNP, či zvonkohra na Kamennom námestí. Vlastní umelecký priestor LOM, kde organizuje eventy a happeningy na rôzne témy týkajúce sa zvuku. Venuje sa aj workshopom, kde účastníkom posúva svoje skúsenosti zo svojich doterajších štúdií a svojho pôsobenia.


Jonáš Gruska

FOTO: Lucia Kovalová

V Malom Berlíne sa predstaví s projektom, v ktorom počítačom modulované kódy prechádzajú do rozhlasových ampliónov a vytvárajú rôzne sústavy zvukov, ktoré Jonáš modifikuje, upravuje a riadi.

Amplióny, ktoré tvoria akýsi totem, sa zároveň otáčajú okolo svojej osi a aj týmto spôsobom vytvárajú unikátny zážitok. Obecenstvo je vždy pousádzané okolo umelca, aby rezonancia a vnímanie boli čo najlepšie. Tento unikátny projekt by nemal zmeškať žiadny fanúšik zaujímavých hudobných predstavení.

Vstupné na podujatie je 5 € v predpredaji, 8 € na mieste. Diváci si môžu vstupenky zakúpiť na stránke www.malyberlin.sk.

V rámci cyklu unMUTE 2021 koncert z verejných zdrojov podporil hlavný partner projektu Fond na podporu umenia.

Ulož ako PDF
Napísal 21. októbra 2021 11:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.