reklama

Oceňovaný klarinetista Branislav Dugovič už v stredu v Malom Berlíne

Jednoduchá a pre všetkých, taká bude hudba v stredu večer v Malom Berlíne. Predstaviť svoj album príde v rámci krátkeho turné rešpektovaný hudobník Branislav Dugovič. Prvé tóny rozoznejú hlavnú sálu kultúrneho centra 7. októbra o 19.00 h.

Jeho tóny sú známe z albumov Jany Kirschner, počuť ho však bolo aj pri spoluprácach s opernou speváčkou Evou Šuškovou, Moyzesovým kvartetom, talianskym klarinetistom Nicolou Bufonem, Štátnou filharmóniou Košice a s mnohými ďalšími. 

Branislav Dugovič predstavuje novinku, v ktorej sa nebojí odskočiť aj za hranice žánrov a vyjsť zo zabehnutých koľají. Koncert je určený všetkým fanúšikom hudby, kompozície Branislava Dugoviča aj Eddieho Stevensa majú jednoduchosť už vo svojom názve.


Branislav Dugovič

Nielen Stevensov podpis však nesie nový album, ktorý sa v Trnave predstaví. Projekt 10 Simple Melodies predstaví spolu s Dugovičom aj saxofonista a klarinetista Nikolaj Nikitin, violončelista Jozef Lupták a akordeonista Boris Lenko.

Koncert pozve poslucháčov do intímneho sveta minimalistických aranžmánov, jednoduchých melódií, viac či menej skrytých odkazov na inšpirácie, zámerne ponechaných „chýb“ a pozitívnej chémie medzi spolupracujúcimi hudobníkmi.

Kultúrne centrum Malý Berlín sídli na Štefánikovej 4, na prvom poschodí meštianskeho domu. Centrum aj v tomto období robí všetko pre bezpečnosť svojich divákov, o krokoch aj nad rámec povinných opatrení sa môžete dočítať na webstránke centra.

Lístky budú dostupné len na mieste pred začiatkom koncertu, ich cena je 7 eur.

oncert z verejných zdrojov v rámci projektu Malý Berlín 2020 podporili Fond na podporu umenia, Mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj. Fond na podporu umenia je hlavným partnerom projektu 10 Simple Melodies.

Ulož ako PDF
Napísal 6. októbra 2020 8:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.