reklama

Polícia bude na cestách a miestach s väčšou koncentráciou ľudí aj počas vianočných sviatkov

Zvýšený počet dopravných policajtov je už teraz a bude počas celého sviatočného obdobia aj na cestách po celom Slovensku. Počas kontrol sa budú zameriavať, okrem iného, ​​predovšetkým na najčastejšie prehrešky vodičov. Tými sú aj naďalej nedodržiavanie maximálnej povolenej rýchlosti, nedodržiavanie povinností vodiča, kam patrí aj telefonovanie za volantom. Vodiči sa pochopiteľne nevyhnú ani pravidelným kontrolám na alkohol.

„Všetkých, ktorí plánujú sadnúť za volant počas vianočných sviatkov, polícia nabáda k zvýšenej miere tolerancie a predvídavosti. Na cestách sa totiž budú pohybovať aj menej skúsení vodiči,“ vystríha hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Bárdyová.

Polícia sa intenzívne pripravuje na vianočné sviatky, preto už pred Vianocami posilnila hliadky na celom území Slovenska.

Do opatrení na zníženie nehodovosti, a tým aj na ochranu životov, sú zapojení okrem dopravných policajtov aj poriadkoví a železniční policajti.

Ilustračné foto

Predvianočné obdobie je typické ruchom v uliciach a nákupných centrách. Mnohí sa v tom zhone nesústredia a neriadia podľa svetelnej signalizácie a prechádzajú mimo priechod pre chodcov.

„Viac policajtov bude preto dohliadať na bezpečnosť najmä v okolí nákupných centier. Vyše tisíc policajtov dohliada na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky. Dopravní policajti riadia a usmerňujú premávku na križovatkách a cestách. Aby sa netvorili kolóny, už v tomto období zabezpečujú priepustnosť cestných ťahov,“ uviedla Bárdyová.

S vianočným obdobím sa neodmysliteľne spájajú aj Štefanské zábavy. Práve týmto dňom už začínajú prípravy na vítanie Nového roka.

Policajti však ani v tomto období nebudú zaháľať a zvýšia dohľad na cestách. Prax z predchádzajúcich rokov ukazuje, že aj po vianočných sviatkoch je zvýšená intenzita cestnej premávky, preto policajti budú dohliadať na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky aj na sklonku roka a začiatkom budúceho roka.

Polícia radí: Zopakujme si známe, ale osvedčené rady, ktoré platia po celý rok

– počas nákupov nenechávajte peňaženky na vrchu kabeliek ani iných miestach, ktoré sú pre zlodeja ľahko prístupné

– nenechávajte kabelky a tašky v nákupných vozíkoch alebo zavesené na rukoväti vozíka. Po zaplatení tovaru peňaženku najprv odložte do kabelky, riadne ju zatvorte a až potom odložte nákup

– peniaze uložte do vnútorného vrecka na saku, svetri, či kabáte. Peniaze nepatria do zadného vrecka nohavíc

– nepozorní kupujúci často prichádzajú aj o kľúče od bytu. V takomto prípade by ste sa mali ihneď, ako to zistíte, ponáhľať domov. Je totiž možné, že kým prídete domov, byt už môže byť vykradnutý. Zámok je potrebné následne vymeniť. Ak ste s kľúčmi od bytu prišli aj o kľúče od pracoviska, mali by ste včas informovať aj zamestnávateľa, aby nedošlo k ohrozeniu cudzieho majetku

– pri opustení svojho motorového vozidla, hoci len na krátky čas, nenechávajte na sedadlách kabelky, tašky, mobilné telefóny. Presvedčte sa, či je vozidlo riadne zamknuté.
na svoje veci si dávajte pozor aj pri návšteve barov, reštaurácií a kaviarní a kabelku aj kabát majte neustále na očiach

– neodporúčame nosiť pri sebe veľké množstvo peňazí. Ak je to možné, využívajte platbu platobnými kartami. Ešte stále je zvykom, že pri bankomatovej karte je priložený aj PIN kód, pomocou ktorého páchatelia veľmi ľahko uskutočnia výber z bankomatu, vyvarujte sa toho

– ak ste sa stali obeťou trestného činu, ohláste to ihneď polícií osobne, alebo známom čísle 158. Polícia bude aj počas sviatkov vykonávať nepretržitý výkon služby, bude pomáhať a chrániť, v prípade potreby sa môžete kedykoľvek na políciu s dôverou obrátiť

„Všetky tieto opatrenia vykonávame s cieľom pokojného prežitia vianočných sviatkov, nerušeného priebehu predvianočného obdobia, osláv Nového roka i sprievodných podujatí. Policajti dohliadajú na ochranu života, zdravia a majetku na verejne prístupných miestach, kde predpokladáme, že sa bude centralizovať väčší počet obyvateľstva. Sú to najmä nákupné centrá, ich interiér, exteriér i priľahlé parkoviská, kultúrne a športové podujatia, námestia i ďalšie miesta konania vianočných trhov, bohoslužieb a podobne,“ poznamenala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Bárdyová.

Polícia pripomína, že na miestach s väčšou koncentráciou ľudí sa pohybujú aj policajti v civile. Takže ak nestretnete uniformovanú policajnú hliadku, neznamená to, že konkrétne miesto nie je monitorované.

Ulož ako PDF
Napísal 21. decembra 2019 16:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.