reklama

Komunitné projekty škôl, obcí či neziskoviek môžu z VÚB získať 50-tisíc eur

Nadácia VÚB ponúka už tradične začiatkom roka šancu uchádzať sa o grant pre neziskové organizácie, školy či obce, ktoré budú v rámci svojich projektov priamo spolupracovať so zamestnancami VÚB. Ľudia pracujúci v tejto bankovej skupine po celom Slovensku môžu svojou aktívnou dobrovoľníckou činnosťou prispieť k získaniu príspevku do výšky 1 500 eur pre spolu 35 víťazných projektov.

Zamestnanecký grantový program Nadácie VÚB s podtitulom „Pomôžte svojej komunite“ pomohol počas svojej 13-ročnej histórie zrealizovať už 313 užitočných iniciatív po celom Slovensku.

„Úprimne nám záleží na tom, aby sa obyvatelia Slovenska s našimi kolegami nestretávali iba za stolom v bankových pobočkách či na pracovných stretnutiach. A sme radi, že zamestnanci VÚB to cítia rovnako. Na našu dobrovoľnícku výzvu v rámci programu Zamestnanecké granty ich zareagovalo počas minulých ročníkov spolu už viac ako 1 600. Tešíme sa, že aj na začiatku novej dekády vzíde z tejto iniciatívy množstvo skvelých spoluprác, ktoré prinesú osoh a dobrú energiu do našich susedstiev,“ hovorí predseda správnej rady Nadácie VÚB Alexander Resch.

Ilustračné foto: Nadácia VÚB

Ako požiadať o grant

Program je otvorený výhradne pre neziskové subjekty, ktoré preukážu už od fázy predloženia projektu spoluprácu s jednotlivcami či viacerými zamestnancami v rámci skupiny VÚB.

„Môže ísť o organizácie, ktoré už majú vo vlastných radoch dobrovoľníkov z VÚB, alebo poznajú vo svojom okolí zamestnanca tejto bankovej skupiny, s ktorým sa môžu pre svoj projektový zámer spojiť,“ upresňuje Alexander Resch.

Cieľom grantovej schémy je podporiť rôzne verejnoprospešné návrhy zamerané na rozvoj dobrovoľníctva, športové a vzdelávacie aktivity pre deti a mládež, kreatívnu činnosť komunitných centier, originálne formy spájania generácií mladých a seniorov, budovanie priestoru pre vzájomné stretávanie sa ako aj projekty, ktoré myslia na pacientov v zdravotníckych zariadeniach.

O obľúbenosti programu svedčí aj fakt, že Nadácia VÚB tentokrát oproti minulým ročníkom navýšila pripravený objem financií.

V roku 2020 plánuje podporiť z celkového balíka 50-tisíc eur až 35 najzaujímavejších a najužitočnejších zamestnaneckých komunitných projektov. Rozhodne o nich nezávislá hodnotiaca komisia, ktorá pridelí jednotlivým nápadom granty do výšky 1 500 eur.

Návrhy projektov so zapojením dobrovoľníkov z VÚB môžu posielať neziskové organizácie, komunitné centrá, školy či obce, a to cez formulár na stránke nadaciavub.egrant.sk.

Uzávierka prijímania žiadostí je 15. februára 2020. Víťazné projekty budú známe v marci a realizované v období od apríla do októbra.

Bližšie informácie o grantovom programe sú k dispozícii na stránke www.nadaciavub.sk a príbehy vybraných realizovaných projektov v online magazíne www.srdcovky.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 16. januára 2020 7:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.