reklama

Nadácia VÚB spustila hlasovanie pre komunitné projekty, o granty bojujú aj nápady z Trnavy a okolia

Ľudia, ktorým nie je ľahostajné verejné dianie vo svojom okolí, môžu prideliť hlas niektorému z troch komunitných projektov v Trnave a Dolnej Krupej. Rozhodnú tak o tom, ktoré štyri z ôsmich verejnoprospešných aktivít v Trnavskom kraji získajú grantovú podporu od Nadácie VÚB.

Zo štvrtého ročníka programu Komunitné granty vzíde podľa preferencií verejnosti na celom Slovensku 32 víťazných nápadov, ktoré môžu priniesť do regionálneho života ešte výraznejšie zmeny. V každom kraji získa komunitný projekt s najvyšším počtom hlasov podporu vo výške až do 10 000 eur a tri ďalšie úspešné projekty dostanú granty do 5 000 eur.

V rámci celého Slovenska prerozdelí Nadácia VÚB až 200 000 eur. Verejné hlasovanie na stránke www.komunitnegranty.sk trvá do 9. decembra 2018.

O hlasy verejnosti sa uchádza spolu 64 projektov z celého Slovenska, ktoré odporučila spomedzi prijatých 386 žiadostí o grantový príspevok, nezávislá hodnotiaca komisia. Tú tvorili počas 4. ročníka programu Komunitné granty s podtitulom „200 000 eur pre komunity, kde to žije“ odborníci s praktickými skúsenosťami z oblasti komunitného života.

„Naša vďaka patrí množstvu skupín zanietených susedov, komunitných centier a miestnych občianskych združení za ich dôveru a ochotu vypracovať plán pre konkrétne vylepšenie spoločného života vo svojej obci či meste. Som presvedčený, že sa tímu odborníkov v rámci hodnotenia podarilo posunúť do hlasovania opäť tie objektívne najužitočnejšie projekty. Rozhodnutie, kam poputuje historicky najvyššia, 200-tisícová suma z nášho grantového programu, je už teraz v rukách všetkých ľudí, ktorí sú ochotní sa za dobré zmeny osobne postaviť,“ hovorí Alexander Resch, predseda správnej rady Nadácie VÚB.

Autori premyslených aktivít zameraných na revitalizáciu verejných priestranstiev pre rodiny, rozvoj tradícií a kultúrneho dedičstva, ochranu prírody, prípravu športových a kultúrnych podujatí v obci, a tento rok po prvýkrát aj iniciátori projektov zapájajúcich aktívnych seniorov a komunity popri školách, bojujú o finančnú podporu vo forme grantu vo verejnom hlasovaní od 26. novembra do 9. decembra 2018.

To prebieha na stránke www.komunitnegranty.sk, kde nájdu priaznivci spomedzi verejnosti osem súťažiacich projektov v každom z 8 krajov vrátane popisu ich zámeru a zmyslu pre konkrétnych obyvateľov svojho regiónu. Víťazné projekty budú realizované v roku 2019.

V rámci Trnavského kraja bojuje vo verejnom hlasovaní o podporu verejnosti a celkovú sumu 25 000 eur pre svoju realizáciu osem projektov, z nich dva sú priamo v Trnave a jeden v Dolnej Krupej.


Trnavské materské centrum sídli na Okružnej ulici

S projektom „Revitalizácia vonkajších priestorov“ sa o grant uchádza Záujmové združenie Rodina – Trnavské materské centrum na sídlisku Vodáreň.

Cieľom tohto projektu je zrekonštruovať vonkajšie priestory materského centra spolu s detským ihriskom. V materskom centre sú realizované aktivity každodenne, pričom využívané sú priestory vnútornej herne a spoločenskej miestnosti.

V teplejších mesiacoch by chcelo miestne združenie realizovať program vonku častejšie, avšak tieto priestory sú zastarané a nevyhovujúce. Ich zrekonštruovaním chce vytvoriť pekné a bezpečné miesto, kam sa budú rady vracať deti, dospelí, ale aj seniori. Prichádza tu tak k prepojeniu dvoch svetov, ktoré sa vzájomne obohacujú a k podpore zdravého fungovania rodín.


LEStival v Dolnej Krupej

O podporu podujatiu LEStival v Dolnej Krupej sa uchádza občianske združenie Naboso.

LEStival je multižánrový fantazijný festival, ktorý spája autorskú tvorbu slovenských divadelných, výtvarných, hudobných a tanečných umelcov.

Jeho návštevníci sa budú môcť tešiť na audio-vizuálnu peformance s premietaním na budovu kaštieľa, interaktívne celodenné vystúpenie kaukliarov na chodúľoch, na nadrozmerné plastiky a inštalácie aj v korunách stromov či profesionálne divadelné a hudobné predstavenia a čítanie rozprávok.

Zámerom projektu je oživiť verejný park s výnimočnou históriou kaštieľa, v ktorom tvoril Ludwig van Beethoven, na podobu ojedinelého magického/fantazijného sveta.

Verejnosť môže hlasovať aj za projekt festivalu Trnava sa vzdeláva, ktorý pripravuje nezisková organizácia P-MAT.

Cieľom projektu Festival: Trnava sa vzdeláva je priniesť do Trnavy moderné a kvalitné vzdelávanie pre všetky vekové kategórie.

Na jeden deň sa centrum Trnavy premení na miesto, kde deti, študenti, dospelí aj seniori majú radosť z učenia sa. Počas prípravy projektu jeho autori zanalyzujú vzdelávacie potreby Trnavčanov a zabezpečia špičkových lektorov, ktorí dokážu ich potreby naplniť.

Na festivale sa dozviete niečo nové z matematiky, histórie, zdravia, psychiky, tvorivých dielní, športu, fyziky, chémie či literárneho priestoru.

Ulož ako PDF
Napísal 27. novembra 2018 9:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.