reklama

Otvárajú sa granty na komunitné projekty s účasťou dobrovoľníkov z VÚB

Začiatok roka prináša opäť príležitosť predložiť nápady na kúsok pozitívneho posunu vo svojom okolí. Mimovládne organizácie, školy, centrá voľného času či miestne samosprávy sa môžu uchádzať o grant pre svoje regionálne komunitné projekty z celkového balíka 30 000 eur od Nadácie VÚB. Podmienkou úspechu v programe Zamestnanecké granty s podtitulom „Pomôžte svojej komunite“ je projektové zapojenie dobrovoľníka spomedzi ľudí pracujúcich vo VÚB po celom Slovensku. Výzva na prekladanie projektov zo strany organizácií trvá do 15. februára 2019.

Cieľom aktuálnej iniciatívy Nadácie VÚB je podporiť verejnoprospešné projekty, ktoré majú potenciál pretvárať prostredie, spríjemňovať život a riešiť lokálne otázky v komunitách po celom Slovensku.

Základným predpokladom je pritom účasť jednotlivca či viacerých zamestnancov zo skupiny VÚB na spoločnej práci. Na možnosť zapojiť sa do tohto grantového systému zareagovalo počas jeho 12-ročnej histórie už takmer 1600 zamestnancov z radov VÚB. Podporených bolo doposiaľ 292 projektov.

„So štartom nového roka prichádzame opäť s novou výzvou pre zmysluplné občianske iniciatívy. A rovnako ju adresujeme aj všetkým spolupracovníkom v našej bankovej skupine na Slovensku, ktorí si dali predsavzatie byť tento rok ako dobrovoľníci aktívnejšou súčasťou diania vo svojom okolí. Náš zamestnanecký grantový program je o spájaní síl jednotlivcov s neziskovými organizáciami, z ktorého budú mať úžitok celé obce či mestské časti. Tešíme sa na to, čo dobré vzíde z našej podpory,“ hovorí predseda správnej rady Nadácie VÚB Alexander Resch a dodáva, že nadácia plánuje podporiť celkovo 20 najlepších projektov, pričom každá aktivita môže získať grant až do výšky 1500 eur. Projekty zaslané organizáciami bude hodnotiť nezávislá odborná komisia.

Ilustračné foto: Nadácia VÚB

Inšpirácia pre nové nápady z Trnavy

Aj v roku 2019 majú šancu na podporu rozličné nápady smerujúce k zveľaďovaniu a revitalizácii miestnych lokalít pre spoločný život a stretávanie sa, ekologické iniciatívy v mestách a obciach či inovatívne projekty s cieľom šíriť osvetu, kultúru, tradície a myšlienku dobrých vzťahov v komunitách.

Inšpiráciou môže byť napr. minulý rok podporený projekt Základnej školy s materskou školou Andreja Kubinu v Trnave, v rámci ktorého si deti, rodičia a pedagógovia školy spoločne skrášlili priestor v blízkosti školy úpravou záhonov, výsadbou zelene či živého plota. Zo Zamestnaneckých grantov bolo podporené aj podujatie LEStival Apropó v Dolnej Krupej.

Výsledkom bolo fantazijno-lesné podujatia pre rodiny v parku, kde sa nachádza rozárium M. H. Chotekovej a kde kedysi býval aj Ludwig van Beethoven. Podujatie pozostávalo z vystúpení, workshopov, športových a tvorivých akcií s cieľom zaujať všetky vekové skupiny a vytvoriť priestor pre prezentáciu miestnych umelcov.

Ilustračné foto: LEStival Apropó

INFO

Návrhy projektov so zapojením zamestnancov skupiny VÚB môžu vypracovať neziskové organizácie prostredníctvom formuláru na stránke nadaciavub.egrant.sk.

Uzávierka prijímania žiadostí je 15. februára 2019.

Víťazné projekty budú známe v marci a realizované v období od apríla do októbra 2019.

Bližšie informácie o grantovom programe sú k dispozícii na stránke www.nadaciavub.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 22. januára 2019 9:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.