reklama

Granty od Nadácie VÚB získali aj včelári z Trnavy a projekt obnovy historického sadu v Horných Orešanoch

Nadácia VÚB zverejňuje zoznam 20 komunitných projektov, ktoré uspeli v aktuálnom ročníku programu Zamestnanecké granty. Na uskutočnenie dobrých nápadov zameraných na ochranu životného prostredia a vzájomnú pomoc v sociálnej oblasti putujú ich iniciátorom grantové príspevky v celkovej výške 30-tisíc eur. Na uvádzaní všetkých projektov do života sa podieľajú ako dobrovoľníci aj zamestnanci skupiny VÚB. V Trnavskom kraji budú realizované projekty v Trnave, Piešťanoch, Holíči a obci Horné Orešany.

Na trnavskom Gymnáziu Jána Hollého zariadia vďaka podpore z grantu relaxačnú zónu, kde sa budú študenti venovať rôznej tvorivej činnosti a vlastnoručnej výrobe. Cieľom je venovať touto tvorbou kúsok radosti sociálne a zdravotne znevýhodneným deťom z Trnavy.

V meste sa tento rok chystá aj Trnavský včelársky festival. Jeho organizátori – Základná organizácia Slovenského zväzu včelárov Trnava získali podporu so zámerom v rámci neho ešte viac prepájať odbornú aj laickú verejnosť, upriamovať pozornosť na včely, apiterapiu, zdravú krajinu a ochranu životného prostredia.


Horné Orešany

Ilustračné foto: OZ Ober Nussdorf

OZ Ober Nussdorf sa podujme na obnovu historického ovocného sadu, tzv. remíz v okolí obce Horné Orešany. V rámci projektu vysadia aj s podporou programu Zamestnanecké granty a so zapojením dobrovoľníkov z VÚB 25 ovocných stromov.

V Piešťanoch OZ Sĺňava pracuje na výrobe tzv. kočovného apidária – voza z mobilnou konštrukciou, ktorý bude pozostávať z pozorovateľne a knižnice o ochrane prírody, ornitológii a včelárstve. Tento pojazdný vzdelávací projekt bude obsahovať úle, vtáčie búdky, ďalekohľad, knižnicu a tiež postele na prenocovanie.

V Holíči zrealizuje OZ DODO Festival priateľstva – spoločensko-zábavné podujatie určené pre mladých ľudí s mentálnym postihnutím a seniorov. Bude sa konať v priestoroch Domova dôchodcov a Domova sociálnych služieb v Holíči s cieľom utužovať existujúce priateľstvá a vytvárať nové väzby medzi klientmi zariadení, ktorí sa stále vyrovnávajú s následkami pandémie a s ňou súvisiacej odluky.

Ilustračné foto: ZO Slovenského zväzu včelárov Trnava

Spolu podporili 20 projektov

Do už 16. ročníka programu zacieleného na rozvoj lokálneho dobrovoľníctva medzi zamestnancami jednej z najväčších bánk na Slovensku sa zapojilo svojimi nápadmi 119 organizácií.

„V našom zamestnaneckom programe sme oproti minulým rokom zaznamenali zvýšenie záujmu pomáhať tým menej šťastným ľuďom medzi nami. Ceníme si, že v dnešných pohnutých časoch sú naše kolegyne a kolegovia ochotní venovať svoj voľný čas a energiu aktivitám, ktoré prinesú druhým kúsok radosti, oddychu od ich starostí a urobia ich život krajším. Rovnako nás teší aj stále rastúce nasadenie pre šírenie environmentálnej osvety a praktickú ochranu prírody,“ povedal predseda správnej rady Nadácie VÚB Jozef Kausich.

Prihlásené projekty hodnotila nezávislá komisia odborníkov, ktorá rozhodla o výbere víťaznej zostavy 20 návrhov.

Tie získavajú grant vo výške 1500 eur a realizovať sa začnú v apríli. O príspevok sa mohli na základe preukázania zámeru spolupráce s konkrétnym zamestnancom VÚB uchádzať mimovládne organizácie, školy, centrá voľného času aj miestne samosprávy.

Najaktívnejšími žiadateľmi boli tímy organizácií pôsobiacich v Bratislavskom a Žilinskom kraji. Zoznam a popis všetkých podporených projektov je zverejnený na stránke www.nadaciavub.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 13. marca 2023 10:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.