reklama

Originálny festival v Dolnej Krupej aj trnavská škola získali podporu z Nadácie VÚB

Zamestnanecký grantový program „Pomôžte svojej komunite“ sa stretol tento rok s mimoriadnym záujmom. Svoje návrhy na verejnoprospešné aktivity zlepšujúce život v komunitách poslalo až 213 organizácií z celého Slovenska. Vzhľadom na množstvo kvalitných projektov a veľký záujem o dobrovoľnícku činnosť zo strany zamestnancov skupiny VÚB navýšila Nadácia VÚB sumu podpory z 30 000 až na 50 000 eur. Prerozdelí ju medzi 35 projektov, ktoré vybrala nezávislá hodnotiaca komisia. Jeden z nich je z Trnavy, ďalší realizujú v Dolnej Krupej.

Záujem o získanie podpory zo zamestnaneckého grantového programu Nadácie VÚB z roka na rok narastá.

Na aktuálnu výzvu, v rámci ktorej mohli neziskové organizácie, školy či miestne samosprávy opäť spojiť sily so zamestnancami skupiny VÚB, zareagovalo o 22 žiadateľov viac v porovnaní s rokom 2017. Najviac, až 83 % všetkých nápadov, sa týkalo zveľaďovania lokalít v mestách a obciach a tiež rozvoja komunitného života budovaním dobrých susedských vzťahov.

Pre veľký úspech aktuálneho ročníka rozhodla správna rada Nadácie VÚB o navýšení podpory až na 50 000 eur, vďaka čomu získava podporu namiesto plánovaných 20 až 35 najzaujímavejších a najužitočnejších zamestnaneckých komunitných projektov. Jednotlivé projekty sú podporené sumou až 1 500 eur.

Ilustračné foto: Nadácia VÚB

Medzi víťaznými uchádzačmi sú aj organizácia Naboso s projektom LEStival Apropó a Základná škola s materskou školou na ulici Andreja Kubinu v Trnave s projektom Spolu tvoríme miesto, v ktorom žijeme.

LEStival Apropó je fantazijno-lesné podujatie pre rodiny v priestoroch kaštieľskeho parku v Dolnej Krupej.

Náplňou LEStivalu Apropó budú diskusie, kultúrne vystúpenia, workshopy, športové a tvorivé akcie s cieľom zaujať všetky vekové skupiny a vytvoriť priestor pre prezentáciu miestnych umelcov.

Projekt na ZŠ Andreja Kubinu Spolu tvoríme miesto, v ktorom žijeme, je o spoločnom skrášľovaní priestorov v blízkosti školy úpravou záhonov, výsadbou zelene či živého plota za účelom vytvorenia príjemného priestoru pre trávenie voľného času.

Ruku k dielu pridajú spoločne deti, rodičia aj pedagógovia.


Kaštieľ v Dolnej Krupej

Program „Pomôžte svojej komunite“ je jedinečný v tom, že jedným z kritérií hodnotenia predložených projektov je spolupráca neziskovej inštitúcie s jednotlivcom či viacerými zamestnancami zo skupiny VÚB. Tým inštitúcia priamo podporuje rozvoj dobrovoľníctva vo vlastných radoch.

„Výsledky našej grantovej výzvy z roka na rok jasne ukazujú, že naši kolegovia sú ochotní venovať svoj voľný čas a energiu na zmysluplné aktivity, z ktorých má prospech celé ich okolie. A tentokrát nás svojou rekordnou účasťou opäť príjemne prekvapili. Chceme sa im aj touto cestou poďakovať za ich iniciatívu, rovnako ako aj všetkým neziskovým organizáciám a inštitúciám, ktoré nám s dôverou zaslali svoje žiadosti,“ hovorí Alexander Resch, predseda správnej rady Nadácie VÚB. 

V počte odoslaných projektov boli najaktívnejší zamestnanci z Bratislavského, Banskobystrického a Žilinského kraja. Zamestnanecký grantový program oslovil viac ženy, ktoré tvorili až 73 % dobrovoľníkov, ktorí chceli pomôcť organizáciám v ich okolí.

Ulož ako PDF
Napísal 21. marca 2018 6:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.