reklama

Grant Nadácie VÚB získal aj projekt rodičov žiakov zo Suchej nad Parnou

Spolu 25 aktívnych komunít z rôznych kútov Slovenska získava predvianočný darček v podobe finančnej podpory pre realizáciu ich plánovaných projektov budúci rok. Postarali sa o to miestni obyvatelia, susedia a priaznivci, ktorí za ne zahlasovali vo výzve Nadácie VÚB. Tá ich spoločné úsilie odmeňuje grantom až do výšky 5 000 eur pre každý z víťazných nápadov. V Trnavskom kraji získavajú podporu projekty občianskeho združenia 90871.sk v Moravskom Svätom Jáne, organizácie Senica 2.0 a rodičovského združenia pri ZŠ s MŠ v Suchej nad Parnou.

Iniciatíva Nadácie VÚB Komunitné granty dokázala opäť spojiť ľudí pre dobrú vec. Do jej poslednej fázy sa zapojilo viac ako 47-tisíc obyvateľov Slovenska, ktorí svojimi hlasmi rozhodli o výsledkoch.

Online hlasovanie o najžiadanejšie a najzmysluplnejšie počiny z oblasti komunitnej filantropie a ochrany životného prostredia v regiónoch prebiehalo medzi 6 súťažiacimi projektami v každom z 8 krajov. Tie predtým vybrala nezávislá odborná komisia spomedzi dokopy 269 projektových zámerov, ktoré do programu prihlásili aktívne občianske združenia, školy či obce naprieč celou krajinou.


ZŠ v Suchej nad Parnou

Ilustračné foto

Podľa pravidiel programu získavajú granty do výšky 5 000 eur tri projekty v každom kraji s najväčším počtom hlasov. Za šesť nominovaných projektov s plánovanou realizáciou v Trnavskom kraji zahlasovalo spolu 5968 ľudí.

Na základe výsledkov hlasovania tu zvíťazili projekty občianskeho združenia 90871.sk v Moravskom Svätom Jáne, organizácie Senica 2.0 a rodičovského združenia pri ZŠ s MŠ v Suchej nad Parnou.

Projekt Učíme sa pre prírodu a pomáhame celej dedine rodičov žiakov zo Suchej nad Parnou spája teoretické vyučovanie na hodinách biológie, chémie a prírodovedy s praktickými aktivitami na hodinách pracovného vyučovania, techniky a informatiky.

Žiaci vybudujú permakultúrne záhony na pestovanie zeleniny a ovocia. Zámerom je tiež zaviesť separovaný zber do každej triedy v škole i škôlke, realizovať komunitné brigády, zveľaďovanie prostredia, vyrábať informačné tabuľky a hravé vzdelávacie prvky pre malé deti.

Súčasťou bude tiež vrstovnícke vzdelávanie mladších detí staršími žiakmi a osveta a prednášky pre rodičov a verejnosť, čím sa myšlienka ochrany životného prostredia rozšíri do všetkých domácností v zapojených obciach Suchá nad Parnou, Zvončín, Košolná a Dlhá.

„Gratulujeme autorom 25 víťazných nápadov, ktorí dokázali najviac nadchnúť svoje komunity. Veríme, že náš grantový vklad do ich projektu využijú čo najlepšie v prospech iných ľudí a budúcnosti našej planéty. Tešíme sa na realizáciu ich vízií. Rovnako držíme palce ostatným tvorcom projektov, ktorí síce tento rok neuspeli, ale sú ako aktívni občania žiarivými príkladmi. Naša vďaka patrí aj všetkým tým, ktorí sa za tieto projekty postavili vo verejnom hlasovaní a zdieľali ich so svojím okolím,“ hovorí predseda správnej rady Nadácie VÚB Alexander Resch.

Piaty ročník programu Komunitné granty s podtitulom „120-tisíc eur pre komunity, ktoré chcú pomáhať“ bol zameraný na prípravu projektov zaoberajúcich sa komunitnou spoluprácou so sociálne znevýhodnenými, hendikepovanými spoluobčanmi a seniormi, či aktivít smerujúcich k čistejšiemu a zelenšiemu životnému prostrediu alebo ekovzdelávaniu.

Komunitné aktivity budú postupne realizované od jari do jesene budúceho roka.

Ulož ako PDF
Napísal 17. decembra 2019 7:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.