reklama

Knižnica J. Fándlyho sa zapojí do tradičného podujatia, celý týždeň venuje stretnutiam s hosťami, exkurziám a podujatiam pre verejnosť

Do tradičného celoslovenského podujatia Týždeň slovenských knižníc sa zapája aj Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave. Podujatie v v intenciách motta Knižnice pre všetkých prinesie návštevníkom od 2. do 7. marca 2020 program určený pre všetky vekové kategórie.

„Budú to stretnutia so zaujímavými hosťami, exkurzie, tým skôr narodeným pomôžeme pracovať s tabletom a mobilom, predstavíme 3D tlačiareň a zabavia sa i naše deti,“ priblížila vedúca útvaru výpožičných služieb knižnice Emília Dolníková.

Týždeň slovenských knižníc je príležitosťou aj pre tých čitateľov, ktorí pozabudli na plynúci čas a nevrátili požičané knihy v stanovenom čase.

„Knižnica nebude od nich vymáhať pokutu za prekročenie výpožičnej doby, ak knihy v tomto týždni vrátia v poriadku. Jednorazový vstup do knižnice bude zadarmo,“ poznamenala.

Ilustračné foto

Otvorenie Týždňa slovenských knižníc sa uskutoční 2. marca 2020 o 10.00 hod. v Zrkadlovej sále Divadla Jána Palárika v Trnave.

Uskutočnia sa aj kolektívne návštevy knižníc v hlavnej budove na Rázusovej ulici 1, v pobočke Prednádražie, Mozartova 10, v pobočke Tulipán, ZŠ, Ul. M. Gorkého 21 a v hudobnom oddelení, ktoré sídli v Dome hudby na ulici M. Schneidera-Trnavského.

Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave je najväčšou verejnou knižnicou v trnavskom regióne. Registruje spolu 10 744 čitateľov, z toho 2 957 detí do 15 rokov.

V roku 2019 knižnicu fyzicky navštívilo 132 797 návštevníkov, to znamená, že priemerná denná návštevnosť bola 424 návštevníkov. Návštevníci uskutočnili 275 716 výpožičiek.

„V roku 2019 Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave realizovala spolu 755 podujatí pre všetky vekové a záujmové skupiny, na ktorých sa zúčastnilo 23 404 návštevníkov. Boli to autorské besedy, literárne hodiny, hudobné hodiny, hodiny informačnej výchovy, rôzne literárne súťaže, komunitné aktivity, tréningy pamäti, školenia, voľnočasové aktivity pre deti a mládež,“ ilustruje bohatú spoločenskú a kultúrnu činnosť Emília Dolníková.

Program Týždňa slovenských knižníc 2020 v Knižnici Juraja Fándlyho v Trnave

PRE DOSPELÝCH

2. marec – pondelok
SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE Týždňa slovenských knižníC
Vyhlásenie 6. ročníka celoslovenskej literárnej súťaže pre začínajúcich autorov zo Slovenska i Slovákov žijúcich v zahraničí – Literárny salón Trnava 2020. Mimoriadna cena: Moje stretnutie s Jurajom Fándlym pri príležitosti 270. výročia narodenia autora

LITERATÚRA O TOTALITE A TOTALITA PROTI LITERATÚRE
Stretnutie stredoškolákov so súčasným slovenským autorom Pavlom Rankovom.
Moderovanie: Dado Nagy. Hudba: Family Friend.
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
10.00 hod. – Divadlo Jána Palárika v Trnave, Zrkadlová sieň, Trojičné námestie 2

3. marec – utorok
PREZENTÁCIA 3D TLAČIARNE
10.00 hod. – študovňa Knižnice JF v Trnave, Rázusova 1

5. marec – štvrtok
AKO NA MOBIL A TABLET PRE SENIOROV
Individuálna a odborná pomoc pri komunikácii s mobilnými zariadeniami
10.00 – 11.30 hod. – študovňa Knižnice JF v Trnave, Rázusova 1
12.00 – 14.00 hod.

O ŠTEFÁNIKOVI A JÁNOŠÍKOVI S MARIANOU ČENGEL SOLČANSKOU
Stretnutie s Marianou Čengel Solčanskou – scenáristkou, spisovateľkou a režisérkou najnovšieho slovenského filmu Sviňa. Moderuje Dado Nagy.
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
17.00 hod. – čitáreň Knižnice JF v Trnave, Rázusova 1

PRE DETI

2. marec – pondelok
PRINCEZNÉ A PRINCOVIA
Stretnutie detí so spisovateľom Pavlom Rankovom a jeho novou knihou
8.30 hod. – oddelenie pre deti Knižnice JF v Trnave, Rázusova 1

6. marec – piatok
FČELY, FČELKY, FČELIČKY
Stretnutie detí s včelárom Martinom
9.00 a 10.00 hod. – oddelenie pre deti Knižnice JF v Trnave, Rázusova 1

VSTUP NA VŠETKY PODUJATIA JE VOĽNÝ

Ulož ako PDF
Napísal 24. februára 2020 12:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.