reklama

Prázdninové podujatia pre deti v Knižnici Juraja Fándlyho

Prázdniny sú v plnom prúde a deti si ich môžu užiť aj v Knižnici Juraja Fándlyho. Každý utorok privíta knižnica v rámci celoslovenského projektu Prečítané leto všetkých detských čitateľov, ktorí sa chcú dozvedieť niečo viac o nových knihách, zabaviť, či aj trochu poučiť.

Streda počas letných prázdnin patrí už tradične cyklickému letnému podujatiu pod názvom Prázdninový superklub. Knižnica pripravuje tento program už od roku 1992, kedy sa uskutočnil nultý ročník.

Knihovníci si uvedomili, že knižnica nepozná prázdniny a práve v tomto čase má príležitosť podporovať nadobudnutý kultúrny návyk čítania u detí a ich pravidelný kontakt s knihou. A tak počas letných prázdnin každú stredu pripravujú pracovníci knižnice zaujímavý program. V tomto roku do knižnice zavíta deťmi veľmi obľúbená veľrybka Gerda s divadlom SpozaVoza, na kus reči prídu spisovatelia Irena Zelyk  a Braňo Jobus a deti navštívia aj futbalový štadión Spartak Trnava.


Herňa v knižnici

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Prvý augustový týždeň bude patriť Letnému táboru pre všetkých knihomoľov. Tentokrát je denný tábor zameraný na (čo iné ako na) knihu. Deti sa dozvedia, ako putuje kniha po knižnici, s výtvarníčkou Simonou Čechovou si ju môžu aj nakresliť a so spisovateľom Michalom Hvoreckým podebatujú trebárs aj o Dunaji – magickej rieke.

Ilustrátor Filip Horník ukáže deťom, ako sa kreslia dinosaury a pripravená je aj návšteva Bibiany a rozprávanie Danuši Dragulovej Faktorovej o ceste rukopisu od autora až po vytlačenie v  tlačiarni. A naozajstnú (tlačiareň) deti aj navštívia.

Od tohto roku zavádza knižnica aj špeciálny prázdninový program v pobočke na Tulipáne, a keďže bude v menšom vydaní, dostal názov Superklubko.

Ľubica Malá
Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave

Ulož ako PDF
Napísal 6. júla 2021 10:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.