reklama

Sahajda a Valová najrýchlejší v majcichovských M-SR

Poprední reprezentanti Tibor Sahajda (na snímke) a Silvia Valová sa stali víťazmi 30. ročníka Majcichovskej desiatky v nových traťových rekordoch. V priaznivom počasí odštartovalo 8. marca 2020 na rýchly, rovinatý okruh s oficiálnou certifikáciou Slovenského atletického zväzu 647 mužov, žien, juniorov a junioriek (doteraz najviac). Z nich nedobehli do cieľa ôsmi.

Skúsení organizátori, pod riaditeľskou taktovkou starostu Majcichova Tibora Mareka, zvládli náročnú rolu na výbornú.

Ukázali sa ako pozorní hostitelia, keď okrem účastníckej medaily odmenili každú pretekárku pri príležitosti MDŽ kvetom.

Desaťkilometrovú dištanciu absolvovali aj dvadsiati ôsmi aktéri s trvalým bydliskom v Majcichove. Prvenstvo získala dvojica Ondrej Gálfy (43:45 min) a Andrea Suchaňová (47:19).

Na priebehu majstrovstiev Slovenska participovali atléti trnavskej Slávie pod vedením generálneho sekretára SAZ Vladimíra Gubrického.

Muži súperili v šampionáte na 10 km celkovo trinásty raz, ženy dvanásty.

Jaroslav Lieskovský
spoluzakladateľ Majcichovskej desiatky


V rekordnom pelotóne bežal aj dvojnásobný majster Slovenska na 10 km, novozámocký atlét Imrich Magyar (v červenom).


O tridsiatu edíciu Majcichovskej desiatky bol veľký divácky záujem.

FOTO: Lenka Frolkovič Zvolenská

Z galérie výsledkov

* Majstrovstvá SR (10 km, cesta), absolútne poradie mužov:
1. Tibor Sahajda (29:53 – jeho prvý zásah pod tridsať minút), 2. Marek Hladík (obaja BMSC Bratislava, 30:27), 3. Matúš Verbovský (ŠK Atléti BS Banská Štiavnica, 31:38), 4. Ondrej Kubo (BMSC Bratislava, 31:41), 5. Šimon Wahlandt (BK HNTN Bratislava, 31:47), 6. Peter Kováč (Slávia STU Bratislava, 31:53).

* Majstrovstvá SR (10 km, cesta, absolútne poradie žien):
1. Silvia Valová (34:39 – jej prvý výkon pod 35 minút), 2. Margaréta Bičanová (obe AK Zdravie v pohybe Lučatín, 35:01 – najrýchlejšia juniorka), 3. Elena Dušková (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica, 35:18 – strieborná v kategórii junioriek), 4. Romana Komarňanská (35:39), 5. Zuzana Durcová (obe BMSC Bratislava, 35:51), 6. Lucia Beláková (TJ Spartak Myjava, 36:23).

Ulož ako PDF
Napísal 10. marca 2020 7:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.