reklama

Aktuálne opatrenia Mesta Trnava na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19

Trnavská samospráva pristúpila na zasadnutí krízového štábu mesta v piatok 13. marca 2020 k ďalším opatreniam na elimináciu šírenia ochorenia COVID-19. „Cieľom preventívnych opatrení je znížiť riziko šírenia koronavírusu v priestoroch, kde sa zvyčajne zhromažďuje alebo vystrieda väčší počet návštevníkov v súlade s nariadeniami Vlády Slovenskej republiky,“ skonštatovala hovorkyňa mesta a vedúca úseku komunikácie a marketingu Veronika Majtánová.

Súhrn opatrení mesta Trnava po zasadnutí krízového štábu 13. marca:

Mestský úrad, radnica a budova mestskej polície

– Mestský úrad na Trhovej ulici 3 a radnica na Hlavnej 1 sú od piatka 13. marca 2020 až do odvolania pre verejnosť uzavreté vrátane Klientskeho centra, podateľne, pokladne a ohlasovne pobytov a aj matriky. Zamestnanci mestského úradu budú služby občanom poskytovať naďalej prostredníctvom e-mailov aj telefonického kontaktu.

– Vystavenie duplikátov rodných, sobášnych a úmrtných listov, vydanie prvého výpisu rodného listu alebo prvého výpisu úmrtného listu: je možné kontaktovať matriku poštou alebo online cez portál slovensko.sk.

– Žiadosti o uzavretie manželstva: snúbenci telefonicky kontaktujú zamestnancov matriky a dohodnú ďalší postup.
Úhrady poplatkov môžu občania poukázať bezhotovostným prevodom na účet mesta. Ak nie je konkrétne číslo účtu uvedené v rozhodnutí, výzve alebo inom dokumente mesta, ktorý im bol doručený, môžu použiť ktorýkoľvek z účtov mesta s uvedením svojho variabilného symbolu (Prima banka Slovensko, a. s.: SK7556 000000001002482001, Československá obchodní banka, a. s.:  SK5475000000000811751043, Slovenská sporiteľňa, a. s.: SK2509000000000045539210, Všeobecná úverová banka, a. s.: SK5902000000000026925212).

Ilustračné foto

Mestská polícia mesta Trnava

Vstup verejnosti do budovy Mestskej polície mesta Trnava na Trhovej 2 je obmedzený, platí tú rovnaký režim ako na mestskom úrade.

Občanom, ktorí boli v marci 2020 predvolaní na útvar mestskej polície, bude poštou oznámený náhradný termín. V rámci aktuálnych opatrení nie je žiaduce, aby mestskú políciu navštívili osobne. Nedostavenie sa na útvar MsP počas marca 2020 nebude mať pre predvolaného žiadne negatívne následky.

Mestská polícia bude venovať pozornosť dodržiavaniu rozhodnutia Úradu verejného zdravotníctva SR, resp. iných zodpovedných orgánov štátu. V prípade zistenia, že zákazy a nariadenia (napr. zákaz organizovať a usporadúvať hromadné podujatia) sú porušované, mestská polícia vyzve zodpovednú osobu, aby okamžite upustila od protiprávneho konania. Informácia o porušení zákazu či nariadenia bude zaslaná orgánom kompetentným vyvodiť zodpovednosť.

Školy a školské zariadenia vrátane mestských jaslí

– Mestské jasle, materské školy, základné školy a obe základné umelecké školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta spolu s Kalokagatiou – Centrom voľného času sú zatvorené na 14 kalendárnych dní (od 16. do 29. marca 2020).

– Vonkajšie športoviská v správe základných škôl sú pre verejnosť uzavreté do odvolania.

Mestská poliklinika

– V budove polikliniky je vyčlenená izolačná miestnosť pre pacientov označených ako pravdepodobne infikovaných COVID-19 (karanténna miestnosť). Lekári boli o možnosti jej využitia poučení.

– Naďalej sa vykonáva plošná dezinfekcia v rámci budovy.

Seniori, sociálne služby, opatrovateľské služby

– V Zariadení pre seniorov i Zariadení opatrovateľskej služby platí od 6. marca 2020 zákaz návštev a sprísnený hygienický režim.

– Denné centrá sú od 10. marca 2020 zatvorené do odvolania.

– Opatrovateľské služby v domácnostiach fungujú ďalej za sprísnených hygienických podmienok medzi opatrovateľkou a klientom.

– V malometrážnych bytoch na Ulici V. Clementisa sa vykonáva zvýšená kontrola návštev vrátane kontroly telesnej teploty návštevníkov.

– Nocľaháreň na Coburgovej ulici je otvorená, platia tú sprísnené hygienické pravidlá. Práca terénnej služby je v zmysle opatrení vydaných zodpovednými orgánmi obmedzená na nevyhnutné úkony až do odvolania.

Kultúrne a športové podujatia a zariadenia v správe mesta

– Všetky zariadenia, ktoré spravuje Správa kultúrnych a športových zariadení Mesta Trnava (Kino Hviezda, Plaváreň Zátvor, Mestský zimný štadión, Mestská športová hala) sú od 10. do 23. marca 2020 zatvorené v súlade s Verejnou vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva.

– Uzavreté sú aj interiérové športoviská, bude sa v nich vykonávať preventívna dezinfekcia všetkých priestorov.

Mestská autobusová doprava

– Prevádzka mestskej autobusovej dopravy v Trnave bude až do odvolania pokračovať v prázdninovom režime.

Webstránka spoločnosti Arriva Trnava

Zber odpadu

– Všetky zberné dvory v Trnave budú od pondelka 16. marca 2020 uzavreté až do odvolania.

– Zberný dvor v areáli skládky na Zavarskej ceste je zatvorený od 12. marca 2020.

Webstránka spoločnosti FCC Trnava

Spoločnosť STEFE

– Klientske centrum je pre verejnosť zatvorené. Agenda sa vybavuje online a telefonicky.

Domové schôdze sú zrušené.

Webstránka spoločnosti STEFE Trnava.

(Mesto Trnava)

Ulož ako PDF
Napísal 14. marca 2020 7:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.