reklama

Krízový štáb mesta Trnava prijal ďalšie opatrenia. Väčšina zamestnancov mestského úradu zostáva doma

V nedeľu 15. marca 2020 vo večerných hodinách zasadal Krízový štáb mesta Trnava. Ako informoval primátor Peter Bročka, štáb prijal niekoľko ďalších preventívnych opatrení.

Mesto Trnava od 16. marca až do odvolania v maximálne možnej miere redukuje prevádzku mestského úradu.

„Fyzicky prítomných zostane iba 14 percent zamestnancov vrátane vedenia, aby zabezpečili najnevyhnutnejšie organizačné záležitosti. Ostatní zostávajú doma v pracovnej pohotovosti,“ uviedol Bročka.

Ilustračné foto

Krízový štáb mesta Trnava tiež nariadil, že vstup do priestorov Mestskej polikliniky bude umožnený iba s ochranou tváre ako sú rúško, šál, šatka alebo iná vhodná alternatíva, ktorá vytvorí bariéru medzi tvárou a vonkajším prostredím z dôvodu prevencie šírenia koronavírusu.

To isté platí aj pre vstup do autobusov MAD, ktoré až do odvolania pokračujú vo víkendovom režime.

Mestská rada a komisie mestského zastupiteľstva budú až do odvolania rokovať a hlasovať iba online.

Mimoriadne zastupiteľstvo, ktoré sa malo konať v marci, sa podľa primátora „s najväčšou pravdepodobnosťou neuskutoční“.

Počas zníženej prevádzky prebehne hĺbková dezinfekcia všetkých miestnosti úradu.

„Vedenie mesta pokračuje až do odvolania v 24-hodinovej dostupnosti pre prípad pohotovosti. Čaká nás po každej stránke náročný týždeň. Všetci dobre vieme, že počet potvrdených prípadov bude teraz nejaký čas iba výrazne stúpať. Nie je to jednoduché pre nikoho z nás. Čakajú nás ešte tvrdšie opatrenia, ktoré od nás budú žiadať hlavne disciplínu. Urobme preto čo je v našich silách, aby sme sa vzájomne chránili,“ uviedol Peter Bročka.

Ulož ako PDF
Napísal 16. marca 2020 7:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Krízový štáb mesta Trnava prijal ďalšie opatrenia. Väčšina zamestnancov mestského úradu zostáva doma”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.