reklama

Mimoriadne zasadnutie mestského zastupiteľstva sa neuskutoční

Trnavská radnica dnes potvrdila očakávané rozhodnutie o tom, že mimoriadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Trnava sa v utorok 24. marca 2020 neuskutoční.

Ide o preventívne opatrenie na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19.

Primátor Peter Bročka už minulý týždeň pre trnava-live.sk vyslovil predpoklad, že “je veľmi pravdepodobné, že toto zastupiteľstvo sa neuskutoční. Ťažko teraz čokoľvek predpovedať, ale ak to situácia dovolí, poslanci sa stretnú najskôr na riadnom zasadnutí 28. apríla 2020”.

Rovnaké rozhodnutie urobila 18. marca aj trnavská župa, ktorá zrušila rokovanie Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja.

Ilustračné foto

Podľa zverejneného predbežného programu mali trnavskí mestskí poslanci voliť nového hlavného kontrolóra, hlasovať o vymenovaní nového náčelníka Mestskej polície mesta Trnava, rozhodnúť majú aj o návrhu na odvolanie riaditeľa Správy kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava a návrhu na dočasné poverenie jej vedením, pretože súčasný riaditeľ Martin Turčan požiadal o skončenie pracovného pomeru dohodou k 31. marcu 2020.

Poslanci mali hlasovať aj o zriadení vecného bremena na pozemkoch pod vodným tokom Trnávka na Zelenom kríčku, majetkovoprávnom usporiadaní vodnej plochy pre stavbu Umiestnenie lávky pre chodcov a cyklistov na Hornom rybníku v lokalite Kamenný mlyn, návrhu Všeobecne záväzného nariadenia (VZN), ktorým sa mení a dopĺňa VZN o miestnej dani za užívanie verejného priestranstva a napokon o niekoľkých drobných úpravách a doplneniach už schválených uznesení mestského zastupiteľstva.

Súčasná krízová situácia vyvolaná šírením koronavírusu a následné opatrenia súvisiace s aktivovaním núdzového stavu výrazne obmedzujú aj riadne fungovanie zastupiteľských orgánov krajskej, ako aj miestnej samosprávy.

„Zákon o samosprávnych krajoch de facto nepredpokladá existujúcu situáciu a neumožňuje flexibilne reagovať, napríklad prispôsobenou formou rokovania zastupiteľstiev. Združenie samosprávnych krajov SK 8, obdobne ako ZMOS, preto presadzuje zmenu zákona, ktorá umožní realizovanie zastupiteľstiev v krízovom režime, napríklad aj prostredníctvom využitia moderných technológii, pri zabezpečení zachovania verejnosti a transparentnosti rokovania zastupiteľstva,“ povedal predseda Združenia samosprávnych krajov SK8 a trnavský župan Jozef Viskupič.

Obce, mestá a samosprávne kraje, ktoré plánovali v týchto dňoch zasadnutia svojich zastupiteľstiev, sú nútené v záujme bezpečnosti a ochrany zdravia tieto zasadnutia rušiť a presunúť na iný termín, pričom nie je jasné, kedy to z pohľadu pretrvávajúceho núdzového stavu, bude možné.

Združenie samosprávnych krajov SK8 bude preto žiadať novú vládu a parlament, aby v krátkej dobe upravil legislatívne prostredie tak, aby zjednodušil možnosť zastupiteľstvám samosprávnych krajov rokovať a prijímať rozhodnutia.

Ulož ako PDF
Napísal 23. marca 2020 10:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

8 komentárov pre “Mimoriadne zasadnutie mestského zastupiteľstva sa neuskutoční”

 1. 1
  erik says:

  Otazka,ak sa prijme novy zakon o hlasovani per rolam,pripadne internetom a podobne, je mesto pripravene na takuto alternativu? Myslim ,ze telefonicky sa uz nejake hlasovanie v minulosti uskutocnilo.

 2. 2
  Parva Roma says:

  …a čo Turčan vyviedol, keď ho treba z postu riaditeľa SKaŠZ odstrániť?

  • 2.1
   Dodo says:

   pise sa tam ze odchadza na vlastnu ziadost

  • 2.2
   Jery says:

   No poslúchal a zrazu bol z toho 800 tisícový darček pre mestskú pokladňu. Potom začali chodiť ľudia z 24 plus jeden a tak pochopil že už je navyše. Spravil špinavú prácu a ide o dom ďalej. Pri tomto štýle kádrovej práce bude za chvíľu nedostatok ochotných pracovníkov. A tých 800 tisíc sa stratí , keď sa teraz objavila nevyužitá 4 miliardová maličkosť z EÚ. Takže žiadne strachy. Dobre je to rozbehnuté a v konečnom dôsledku sú to len peniaze. Poprosil by som prerobiť Plán ochrany obyvateľov mesta Trnava o možnosť výskytu vírusových epidémií s primeraným materiálnym zabezpečením, nech sa to nezháňa na poslednú chvíľu. Na túto možnosť je civilizácia upozorňovaná už najmenej 20 rokov, ako na jednu z možností zničenia. Ďakujem.

 3. 3
  Igor Keleši says:

  Mňa by len velmi zaujímalo,ako chceli menovať nového Náčelnika mestskej policie,keď do dnešneho dňa neprebehlo žiadne (transparentné)výberové konanie s uchadzačmi.
  Či divadlo je završené a všetko je tak,ako sa plánovalo??

 4. 4
  peter says:

  TT,prepac to je smiesny komentar. Hlavne od temy. Stale by malo platit pravidlo vyberoveho konania. Mame predsa docasne zastupujúceho nacelnika,ktory bol zástupcom Igora Kelesiho a je dobre zorientovany . V tejto situacii,ktora tu teraz a este bude trvat neurcity cas je trpezlivost na mieste.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.