reklama

Región Trnava zverejnil zadarmo nového turistického sprievodcu

Počuli ste už o tom, že Trnava je novodobým rajom pre hipsterov? Aj to sa dozviete vďaka novému turistickému sprievodcovi Trnavou, ktorý vydala oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Trnava Tourism. Teraz je dostupný aj online.

Dvojjazyčný sprievodca „Say hello to Trnava“ ponúka na 129 stranách rôzne informácie o histórii, doprave, kultúrnom i športovom vyžití, top podujatiach počas roka, ale aj zoznam vybraných reštauračných, ubytovacích a iných zariadení cestovného ruchu.

„Rozhodli sme sa zverejniť nášho turistického sprievodcu Trnavou a jej regiónom, aby si ho každý mohol v pohodlí domova prelistovať online. Možno sa ľuďom niečo z toho natoľko zapáči, že si Trnavu napíšu na zoznam miest, ktoré neskôr navštívia. Dovtedy môžu využiť svoj čas na plánovanie, objavovanie a zbieranie inšpirácie,“ hovorí o sprievodcovi Alexander Prostinák, zastupujúci výkonný riaditeľ oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

FOTO: Trnava Tourism / Matúš Koprda

Turistický sprievodca je rozdelený tematicky na osem okruhov a je doplnený o fotografie, pútavé ilustrácie a tipy od osobností z Trnavy.

Nechýbajú v ňom ani mapy Trnavy, či už s vodnými plochami alebo ubytovaním, a obcí Smolenice, Ružindol, Jaslovské Bohunice, Suchá nad Parnou, Biely Kostol a Špačince.

V budúcnosti môže tuistom a návštevníkom poslúžiť aj v takých prípadoch, keď sa budú chcieť dobre najesť, alebo si budú chcieť dať poobednú kávu s dezertom či ochutnať medovinu a najlepšie vína, ktoré získali viacero medzinárodných ocenení.

„Vydali sme ho v dvoch jazykoch, v slovenčine a angličtine. Pokojne ho ľuďia môžu zdieľať aj so svojimi zahraničnými priateľmi a ukázať im, aké krásne regióny na Slovensku máme,“ dodáva na záver Alexander Prostinák.

Celého sprievodcu nájdete na stránke www.regiontrnava.sk.

Oblastná Organizácia cestovného ruchu (OOCR) Trnava Tourism

združuje mestá, obce a ostatné subjekty v regióne Trnava. V súčasnosti má 24 členov, medzi ktorými sú obce, ale aj podnikateľské subjekty či občianske združenia.

Úlohou organizácie je spoločne rozvíjať cestovný ruch v destinácii, prezentovať atraktivity, ktoré sa nachádzajú na jej území, ponuku svojich členov zameranú na návštevníka a informovať o aktuálnom dianí.

Turistický sprievodca Trnavou „Say hello to Trnava“ vznikol vďaka finančnej podpore Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Ulož ako PDF
Napísal 23. marca 2020 8:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.