reklama

Trnava Tourism prezentuje región na významnom veľtrhu Holiday World

Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Trnava Tourism sa vôbec po prvý raz zúčastňuje na významnom veľtrhu cestovného ruchu Holiday World Praha (7.-10. februára 2013).

Pred niekoľkými dňami prezentovala OOCR Trnava Tourism región Tirnavia aj na veľtrhu ITF Slovakiatour v Bratislava, kde mala vlastný stánok.

V Prahe je trnavský región prezentovaný na pôde Slovenskej agentúry pre cestový ruch, informoval zastupujúci výkonný riaditeľ Trnava Tourism Peter Kolišťanik.

tt-tourism-praha
Stánok SACR v Prahe prezentuje aj región Tirnavia

Veľtrh Holiday World je najvýznamnejšou udalosťou svojho druhu v odvetví cestovného ruchu v strednej Európe.

Každoročne predstavuje ponuky cestovných kancelárií, národných turistických centrál, ukazuje nové trendy v spôsobe trávenia voľného času, ponúka možnosti nových destinácií. Je prehliadkou toho najlepšieho, čo dokáže oblasť turizmu ponúknuť.

Veľtrhu sa zúčastňujú všetky významné cestovné kancelárie pôsobiace na českom trhu, zahraničné centrály cestovného ruchu, zástupcovia médií. Súčasťou veľtrhu je aj ponuka regiónov – Region World.

Podujatie ponúka možnosť kontraktačných a informačných stretnutí pre odborníkov a široký výber dovoleniek pre laickú verejnosť. V tomto roku sa na veľtrhu predstaví viac ako 700 vystavovateľov zo skoro 50-tich krajín sveta.

Turistický región okolo Trnavy, ktorého nový názov vychádza z dávnej histórie a pod ktorým sa ako región TIRNAVIA profiluje na poli turizmu, spája mesto Trnava a niekoľko okolitých obcí.

Stáročia ich spájala hlavne stará obchodná cesta a viac ako deväťsto ročná tradícia vinárstva a vinohradníctva. Turistická centrála regiónu Tirnavia – Trnava Tourism s jej partnermi pripravila pre rok 2013 to najkvalitnejšie z regiónu.

Prím budú hrať hodnotné vinárske víkendy, ktoré kombinujú vinárstvo, históriu, umenie a sezónnu gastronómiu a podujatia – od hudobných v skvostných sakrálnych priestoroch, cez kultúrne až po historické.

Hoci by sa zdalo, že na Trnavu a okolie by jednému postačilo na spoznanie pár hodín, je práve opak pravdou. V roku 2012 to počas jesennej vinárskej sezóny potvrdili nadšené skupiny návštevníkov, ktorých zlákala kombinácia témy vína, sakrálneho Malého Ríma a stredovekej histórie v TIRNAVII s dvoma prenocovaniami. Odchádzali nadšení a skutočne prekvapení tým, čo všetko na Slovensku máme a o čom stále ani ako domáci nevieme. Dokonca v nejednom prípade tvrdili, že to boli atrakcie ako napr. v Rakúsku alebo Taliansku – vinárstva, či interiéry trnavských kostolov a že im následne priatelia podľa fotografií neverili, že víkend strávili na Slovensku,“ povedal Peter Kolišťanik.

Ulož ako PDF
Napísal 7. februára 2013 15:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnava Tourism prezentuje región na významnom veľtrhu Holiday World”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.