reklama

Pri incidente na Prednádraží zadržali piatich agresívnych mužov. Policajti museli použiť donucovacie prostriedky

AKTUALIZOVANÉ

Polícia v sobotu 25. apríla popoludní v Trnave na sídlisku Prednádražie zadržala pri incidente piatich mužov.

Päť mužov z Prievidze, Trenčína, Rimavskej Soboty, Liptovského Mikuláša a Senice zadržala dnes polícia na Čajkovského ulici v Trnave.

Na Prednádraží sa zhromaždila skupina samozvaných aktivistov, ktorá si hovorí Občiansky tribunál. Protestovali pred bytovkou, v ktorej kedysi býval súčasný premiér Igor Matovič.

Už v minulosti sa ich akcie viackrát skončili na policajných staniciach.

Ešte pred príjazdom polície zasiahol jeden z obyvateľov, ktorého vyrušovalo hlasné a nepovolené zhromaždenie pod oknami bytovky. Po niekoľkých minútach vyšiel z domu a zhodil na zem reproduktor.


Občiansky tribunál počas svojej „akcie“ v Trnave

FOTO: FB

Podľa informácií hovorkyne KR PZ v Trnave Martiny Kredatusovej skupina mužov vykrikovala z megafónu a pokrikovala po okolidúcich.

„Príslušníci mestskej polície mužov vyzvali, aby upustili od tohto konania, keďže pre mimoriadnu situáciu je zakázané zhromažďovanie. Osoby výzvu neuposlúchli, na miesto sa následne dostavili aj hliadky Policajného zboru,“ opísala situáciu Kredatusová.

Keďže muži napriek výzvam prítomných hliadok naďalej odmietali uposlúchnuť výzvy, ako aj preukázať svoju totožnosť, zasahujúci policajti im oznámili, že budú predvedení na útvar za účelom zistenia totožnosti.

„Pri predvádzaní kládli aktívny odpor a policajti voči mužom z Prievidze, Trenčína, Rimavskej Soboty, Liptovského Mikuláša a Senice použili donucovacie prostriedky. Na polícii sa naďalej správali agresívne a vulgárne. Všetci piati sú riešení za priestupok proti občianskemu spolunažívaniu a priestupok na úseku civilnej ochrany,“ doplnila Martina Kredatusová.

Za takýto priestupok spáchaný počas mimoriadnej situácie hrozí pokuta 1659 Eur.

Incident sa zaobišiel bez zranenia.

Ulož ako PDF
Napísal 25. apríla 2020 19:41. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.