reklama

Klientske centrum na Kollárovej ulici prechádza na 6-hodinový režim úradných hodín

Od pondelka 27. apríla 2020 prechádzajú kontaktné pracoviská Ministerstva vnútra SR z trojhodinového na 6-hodinový režim úradných hodín.

V pondelok, utorok, štvrtok a v piatok bude klientske centrum na Kollárovej ulici verejnosti k dispozícii od 8. do 14. hodiny, v stredu od 10. do 16. hodiny.

Ministerstva vnútra SR upozorňuje, že z dôvodu ochrany verejného zdravia naďalej platí viacero obmedzení v poskytovaní služieb.

Ilustračné foto

Dopravné inšpektoráty vybavia len občanov objednaných prostredníctvom elektronickej služby.

Vodičské preukazy sa budú vydávať len novým vodičom po získaní vodičského oprávnenia, majiteľom stratených či odcudzených vodičských preukazov, taktiež pri uplynutí platnosti a po zmene priezviska po sobáši.

Vydávajú sa aj medzinárodné vodičské preukazy a výpisy z evidenčnej karty vodiča.

Prijímať sa budú žiadosti o občianske preukazy, ktorých časová platnosť skončila, alebo je platná maximálne dva mesiace.

O občiansky preukaz možno požiadať aj v prípade straty či krádeže, z dôvodu výmeny neelektronického dokladu za OP s čipom, pri zmene trvalého pobytu alebo priezviska a pri dovŕšení 15 rokov veku.

Oddelenia dokladov tiež poskytnú službu odblokovania bezpečnostného osobného kódu a odblokovania e-podpisu (KEP PIN). Štandardné vydávanie certifikátov pre e-podpis naďalej nebudú zabezpečovať, nakoľko je možné ich získať online.

Cestovné pasy sa naďalej vydávajú len na základe žiadosti o urýchlené vydanie do dvoch pracovných dní za príslušný správny poplatok. Žiadosti o tzv. cestovné OP pre deti do 15 rokov sa momentálne neprijímajú vôbec.

Neprijímajú sa žiadosti o vydanie zbrojných preukazov a licencií, ani sa nezabezpečuje výkon skúšok odbornej spôsobilosti na držanie či nosenie zbrane a streliva.

Okresné úrady naďalej nevykonávajú pojednávania o priestupkoch a správnych deliktoch.

Overovanie listín a podpisov sa robí len po telefonicky dohodnutom stretnutí.

Stále platné obmedzenia:

– vstup na pracoviská je zakázaný maloletým, s výnimkou odôvodnených návštev pracoviska dokladov;

– návštevníci sa môžu pohybovať len v priestoroch klientskych centier a podateľne, do iných priestorov okresných úradov nesmú vstupovať, nesmú používať sociálne zariadenia;

– vstup na klientske pracoviská je možný len s prekrytými dýchacími cestami /rúško, šál/, každý návštevník je povinný pri vchode vydezinfikovať si ruky a riadiť sa pokynmi supervízora.

Ulož ako PDF
Napísal 26. apríla 2020 22:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.