reklama

Rozhodnutia o dani z nehnuteľností, dani za psa a poplatku za odpad si Trnavčania nájdu v poštovej schránke

Trnavská samospráva v týchto dňoch distribuuje rozhodnutia o miestnych daniach. V čase pandémie ochorenia COVID-19 ich doručovatelia nenosia priamo do domácností, ale vhadzujú ich občanom do schránok, informuje mesto Trnava.

„Každoročne na Trnavčanov apelujeme, aby platby mestu uhrádzali online a vyhli sa tak čakaniu v rade pred pokladňou mestského úradu. Tento rok je to kvôli prevencii šírenia koronavírusu ešte dôležitejšie,“ povedala Želmíra Lackovičová, vedúca úseku správy daní odboru ekonomického MsÚ v Trnave.

Ilustračné foto

Namiesto státia v rade stačí poslať úhradu prostredníctvom bankového prevodu.

Na rozhodnutí je uvedené číslo účtu Mesta Trnava i QR kód.

Ten stačí naskenovať v príslušnej aplikácii smartfónu a úhrada je tak doslova záležitosťou na pár sekúnd.

Z dôvodu častých otázok verejnosti uvádza mesto Trnava nasledovné informácie:

– Sadzba dane z nehnuteľností je v súlade so Všeobecne záväzným nariadením č. 529 rovnaká pre byty aj rodinné domy (1 €/m2).

– V rámci VZN č. 532, ktorým sa mení a dopĺňa VZN č. 526, je zjednotená aj výška poplatku za komunálny odpad pre bytové i rodinné domy (0,08 €/osoba/deň).

– Výška dane za psa sa oproti minulým rokom zaokrúhlením zvýšila na 35 eur.

Ulož ako PDF
Napísal 23. mája 2020 22:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Rozhodnutia o dani z nehnuteľností, dani za psa a poplatku za odpad si Trnavčania nájdu v poštovej schránke”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.