reklama

Rozhodnutia o dani z nehnuteľností, dani za psa a poplatku za odpad si Trnavčania nájdu v poštovej schránke

Trnavská samospráva v týchto dňoch distribuuje rozhodnutia o miestnych daniach. V čase pandémie ochorenia COVID-19 ich doručovatelia nenosia priamo do domácností, ale vhadzujú ich občanom do schránok, informuje mesto Trnava.

„Každoročne na Trnavčanov apelujeme, aby platby mestu uhrádzali online a vyhli sa tak čakaniu v rade pred pokladňou mestského úradu. Tento rok je to kvôli prevencii šírenia koronavírusu ešte dôležitejšie,“ povedala Želmíra Lackovičová, vedúca úseku správy daní odboru ekonomického MsÚ v Trnave.

Ilustračné foto

Namiesto státia v rade stačí poslať úhradu prostredníctvom bankového prevodu.

Na rozhodnutí je uvedené číslo účtu Mesta Trnava i QR kód.

Ten stačí naskenovať v príslušnej aplikácii smartfónu a úhrada je tak doslova záležitosťou na pár sekúnd.

Z dôvodu častých otázok verejnosti uvádza mesto Trnava nasledovné informácie:

– Sadzba dane z nehnuteľností je v súlade so Všeobecne záväzným nariadením č. 529 rovnaká pre byty aj rodinné domy (1 €/m2).

– V rámci VZN č. 532, ktorým sa mení a dopĺňa VZN č. 526, je zjednotená aj výška poplatku za komunálny odpad pre bytové i rodinné domy (0,08 €/osoba/deň).

– Výška dane za psa sa oproti minulým rokom zaokrúhlením zvýšila na 35 eur.

Ulož ako PDF
Napísal 23. mája 2020 22:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

10 komentárov pre “Rozhodnutia o dani z nehnuteľností, dani za psa a poplatku za odpad si Trnavčania nájdu v poštovej schránke”

 1. 1
  Parva Roma says:

  Ďakujem, prišlo. Plus 50 za smeti, plus 150 daň. Asi mi to neznížia, ako VUC-ke ani nedajú za 1€ ako reštauráciám v centre. :(

 2. 2
  Dane says:

  O zvýšených daniach a obrovskej kritike sa už toho popísalo dosť.Je niekde oficiálne vyjadrenie mesta v ktorom sú spomenuté dôvody nepochopitelného obrovského zvýšenia dani?Nezmysly o tom ako prešli niektoré záležitosti štátu na samosprávy sú pre deti.Napriklad to stále opakované odpratávanie chodníkov a ich zimná údržba ,aj keď v zime žiadny sneh a ľad možno na jeden prípad ani nebol.Načo ľudia v domácnostiach prácne separujú odpad,keď za odmenu dostanú zvýšený poplatok za smeti?Nemá to byť opačne?Pred voľbami témy o takýchto krokoch určite neboli.

  • 2.1
   ego says:

   Oficiálne vyjadrenie nebolo ani nebude.
   Nekonečná arogancia, bohorovnosť, ego to nepustia. Vie že ani nemá komu by to vysvetľoval. Tých 24 mlčiacich neschopných poskokov má na vodítku a ľud na fejsbúku tomu aj tak nerozumie.
   Tým dá nejaké infantilné, pubertiacke fotečky to im stačí.
   Vysvetlovať zvýšenie daní o 270% a zvýšenie daní kultúre o 2.000% sa ani nedá. Sebakritický a slušný človek by minimálne odstúpil.

   Taká je realita keď má neschopák na stole rozpočet 60 mil éčiek teda 1,8 miliardy SKK a môže ich spolu zo svojou sektou beztrestne rozhádzať.
   Keď je čierna diera hodí sa to na občanov a je vybavené.
   Teraz utekajte do poštových schránok …

   • 2.1.1
    Ferdo says:

    O akom zvýšení o 270% tu trepeš? Úplne typické, nezvládaš ani elementárnu matematiku, no vyjadruješ sa ako najväčší mudrc.

   • 2.1.2
    ABC says:

    Všetci sa zhodli na tom že zvýšenie daní je zdravým rozumom ťažko pochopiteľné. Systém Nero je o tom ako dostať čo najviac a čo najskôr financií vyvoleným z mestského rozpočtu. Príklad, separujeme odpad a získaný materiál zhodnotíme jeho predajom. V normálnej spoločnosti zlacnieme službu o získané financie. V Trnave z dôvodu triedenia odpadu sa zvýši poplatok za zvoz odpadu. Deti v Špačinciach sa pýtajú prečo triedime odpad keď ujovia to berú spoločne do jedného auta? Prečo čistíme komunikácie autami Stefe a FCC keď máme čistiace autá kde sa musia účtovať len preukázané náklady? Služba by zlacnela o 200%. Tých prečo je veľa a v nádeji zlepšenia na to prispievatelia poukazujú. Tá čierna diera je nenažratá, arogantná v strede najstaršieho slobodného kráľovského mesta na Slovensku !

    • 2.1.2.1
     Nevec Gdo says:

     To zvysenie dani sa mi taktiez nezda adekvatne.

     O tom odpade co pises neviem , ci sa to co sa Trnavy zlepsilo, ale pri nas je to hnus. Ludia maju stale problem sa trafit do spravneho kontajnera. Dalsia vec ze vyberaci tam robia hrozny bordel. Aj roztriedene kvoli nim niekedy konci v komunalnom odpade.

     Podla mna by sa hodili kontajnery na bio odpad a znizili by sa mmnozstva odpadu. Uz len aby ludia dokazali to spravne separovat.

 3. 3
  Zdenko says:

  Pána Bročku som volil 2 x.Už to nikdy neurobím.Pokiaľ bude kandidát on a napríklad niekto ako Bystrík Stanko, Vladimir Mečiar atď. tak volit nepôjdem.Pan Bročka u mňa zabil posledné zvyšky dôvery,že mu ide o občana,voliča.Nie .Opäť len vlastný prospech.Apropo.Bicykel mám,ale z toho že máme cyklotrasy ,sa tá jeho predražená daň sama nezaplatí.

 4. 4
  výpalník says:

  Drvivá väčšina obyvateľov Slovenska bohužiaľ sleduje len to, ako nás tu okrádajú vlády, ale nesleduje, ako naše dane rozkráda skrytý megazlodej a tým je samospráva. Teraz prišla s novým počinom: svoje zlodejiny a totálnu neschopnosť zakryť zvyšovaním daní.

  Okrem daní z nehnuteľnosti o 170 % Nero za posledných 5 rokov zdanil
  – kultúru o 2.100 %
  – nemocnicu 20 x
  – stredné a odborné školy
  – daň z poplatku za rozvoj
  https://www.trnava.sk/userfiles/file/Ordinance/osazp_vzn_4901.pdf
  – daň za ubytovanie väčšinou hlasov schválili ( vyšia ako Vysoké Tatry )
  https://www.trnava-live.sk/2019/06/19/trnavska-radnica-navrhuje-zvysit-dan-za-ubytovanie-na-2-eura-za-osobu-a-noc-je-to-dvakrat-viac-ako-vo-vysokych-tatrach/
  – miestna daň za užívanie verejného priestranstva niekoľko násobne
  Vyššie sadzby sa dotknú napríklad stavebných firiem, developerov, ale aj drobných predajcov či živnostníkov
  https://www.trnava-live.sk/2019/11/13/sadzby-dane-za-uzivanie-verejneho-priestranstva-v-trnave-maju-od-noveho-roka-stupnut/#comment-257292
  – Trnavská vodárenská spoločnosť upravila ceny smerom nahor
  https://www.trnavskyhlas.sk/c/27756-trnavska-vodarenska-spolocnost-upravila-ceny-smerom-nahor.htm

  Zaujímavé že v TT nebola čierna diera v rozpočte keď boli podielové dané násobne nižšie. Nikto nevyplákaval na FB
  PODIELOVE DANE PRE MESTO TRNAVA ZO STATNEHO ROZPOCTU Z DANI FYZICKYCH OSOB:
  Rok 2000 – 3,6 miliona Eur
  Rok 2005 – 10 milionov Eur
  Rok 2010 – 11,5 miliona Eur
  Rok 2012 – 14 milionov Eur
  Rok 2015 – 17,5 miliona Eur
  Rok 2018 – 24 milionov Eur
  Rok 2020 – 26 milionov Eur

 5. 5
  miro says:

  Žiaľ ekonomické diletantstvo LT a ich vodcu sa prejavilo v plnej miere.
  LT a vodca chcú zvýšiť rôzne existujúce dane a zaviesť nové.
  Prístup LT ohľadom zvyšovania daňovej záťaže však je nekonečne naivný, alebo vyložene klamlivý a podlý. Množstvo výdavkov, ktoré chcú zaviesť, nie je možné financovať bez zvýšenia rôznych iných typov daní. Chcú len daňovníkom „rozhadzovať“ ich vlastné peniaze na všetky strany.
  To ale dokážu aj v Ugande alebo Burkina Faso.
  Implementácia tejto hypster ekonomiky je len zosobnením všetkých najškodlivejších ľavicových riešení, ktoré sa v poslednej dekáde niekde realizovali a je doslova pohromou pre komunálnu a lokálnu ekonomiku a hlavne voľný trh a osobné slobody jednotlivcov.
  Veľa nových nápadov, no len málo nových vysvetlení, ako tieto nápady realizovať.
  Celý program pripomína skôr utopistický socializmus s lepšou tvárou, pričom neopomína ani totalitné prvky propagandy a vymývania mozgov, hlavne na sociálnych sieťach.
  Väčšina naivných a neinformovaných voličov už pochopila, že si budú musieť vypiť kalich horkosti až do dna.

  • 5.1
   financmajster says:

   A to ste už počuli o tých troch 5 a pol tisícových bicykloch, ktoré kúpila 100% mestská firma TT-IT, aby ich následne “darovala” mestu?…

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.