reklama

Bezpečnosť cestujúcich, vodičov a zachovanie pracovných miest zostávajú pre spoločnosť ARRIVA prioritou aj po pandémii

Núdzový stav, vyhlásený v marci, bol ukončený v sobotu 13. júna 2020. Slovensko pandémiu zvládlo. Pre najväčšieho súkromného poskytovateľa dopravných služieb, spoločnosť ARRIVA na Slovensku, to bola jedinečná a mimoriadna skúsenosť. Prvoradá bola bezpečnosť cestujúcich, vodičov, prísne hygienické opatrenia a zodpovedný prístup zamestnancov i ústretová spolupráca s objednávateľmi dopravy.

Spoločnosť ARRIVA považuje bezpečnosť cestujúcich za prvoradú, a to nielen počas koronakrízy. „Verejná doprava musí zabezpečovať služby pre ľudí cestujúcich do práce aj v mimoriadnych situáciách. Povinnosťou je nastupovať vždy do autobusu s rúškom, resp. inou ochranou tváre. V tejto veci boli cestujúci veľmi disciplinovaní a drvivá väčšina našich cestujúcich prejavila ohľaduplnosť, za čo im ďakujeme. Ukazuje sa, že nielen modernizácia a komfort, ale aj bezpečnosť cestujúcich i vodičov vo verejnej osobnej doprave zostanú veľkými témami aj po skončení pandémie,“ uviedol generálny riaditeľ spoločností ARRIVA László Ivan.


Vodič s ochranným štítom

Foto: ARRIVA

V dôsledku prijatých zmien a opatrení počas pandémie zriadila ARRIVA na svojich stránkach špeciálnu sekciu LIVE, kde o aktuálnych opatreniach a zmenách aj naďalej informuje. Po prihlásení sa na odber noviniek na internetovej stránke spoločnosti, majú cestujúci možnosť dostávať aktuálne informácie online do svojich e-mailových schránok.

„Poďakovanie patrí objednávateľom dopravy – mestám a vyšším územným celkom – za spoluprácu počas uplynulých týždňov,“ povedal László Ivan a dodáva: „Počas mimoriadneho stavu sme sa sústredili na zaistenie zvýšenia bezpečnosti a ochrany zdravia našich cestujúcich i kolegov a plynulé pokračovanie verejnej dopravy. Nateraz sa nám podarilo udržať všetky pracovné miesta. K tzv. prekážke v práci sme pristúpili len v minimálnom rozsahu, finančné dopady situácie však budeme pociťovať dlhšie. Za spoločnosť ARRIVA predpokladáme stratu na úrovni vyše dvoch miliónov eur.“

Všetky spoločnosti ARRIVA na Slovensku prijali hneď v marci opatrenia na obmedzenie šírenia pandémie. Na zvýšenie bezpečnosti cestujúcich i vodičov zabezpečili popri ochranných pomôckach pre vodičov aj dôkladnú dezinfekciu vozidiel a ďalších priestorov.


Definfikovanie interiéru autobusu

Foto: ARRIVA

„Núdzový stav v súvislosti s koronavírusom končí a našim kolegom – vodičom autobusov, ktorí denne pracovali v prvej línii, ako aj všetkým zamestnancom, ktorí zabezpečovali a stále zabezpečujú chod verejnej autobusovej dopravy aj v týchto dňoch, patrí naše poďakovanie. Podobne ako ďalšie povolania, aj oni boli v permanentnej službe verejnosti. Okrem zabezpečenia ochranných pomôcok pre vodičov (rúška, ochranné rukavice, dezinfekčné prostriedky, navyše v Trnavskom a Košickom kraji boli po dohode s objednávateľmi vodiči vybavení aj ochrannými štítmi) sme prijali rozšírené opatrenia na zvýšenie bezpečnosti cestujúcich i vodičov vrátane vyznačenia potreby dodržiavania bezpečnej vzdialenosti od vodiča,” povedal László Ivan.

Ako prvý poskytovateľ verejnej dopravy začala ARRIVA intenzívnejšie dezinfikovať vozidlá špeciálnymi prístrojmi, ktoré sú na sanitáciu bežne používané v nemocniciach.

Vodiči zároveň každý deň dezinfikovali najčastejšie používané miesta, s ktorými prichádzajú cestujúci do kontaktu – teda madlá, kľučky a pod. Pre zamedzenie šírenia vírusu pristúpila ARRIVA v čase najprísnejších opatrení aj k obmedzeniu otváracích hodín zákazníckych centier a čakární.

Vyrovnávanie sa s dôsledkami pandémie bude ešte pre všetkých dlhé a náročné. Spoločnými silami, prejavením solidarity, rešpektu jeden voči druhému a disciplinovanosťou môžeme dôsledky pandémie spolu prekonať.

Ulož ako PDF
Napísal 18. júna 2020 13:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

6 komentárov pre “Bezpečnosť cestujúcich, vodičov a zachovanie pracovných miest zostávajú pre spoločnosť ARRIVA prioritou aj po pandémii”

 1. 1
  Nevec Gdo says:

  Toto je zaujimavy plan, ktory je skoda, ze sa nerealizoval uz davno
  Autobusová stanica a parkovisko sa majú vzájomne premiestniť

  Čítajte viac: https://mytrnava.sme.sk/c/22427890/autobusova-stanica-a-parkovisko-sa-maju-vzajomne-premiestnit.html

  Len neviem ci vobec je na ceste k realizacii. Viackret som si vsimol ze TASR da clanok na nejaku studiu, na ktoru boli vyhodene obecne peniaze a skutek utek.

  • 1.1
   Vševedko says:

   aj Ty niečo niekomu sľúbiš a potom akože zabudneš a časom ….

  • 1.2
   Brrr says:

   Ostatní si všimli už oveľa skôr, že nás kŕmia štúdiami a skutek je vo vzdialených svetlých zajtrajškoch.

   • 1.2.1
    Nevec Gdo says:

    Neviem co vsetko si ostatni vsimli a kedy. Ospravedlnujem sa ze nestiham.

    Ja som si uz davnejsie vsimol, ze v mediach pravidelne vychadzaju clanky pod hlavickou TASR kde je nejaka studia, ktoru zaplatila obec a nielen ako v tomto pripade Trnava a ku skutocnej realizacii je daleko, ak vobec.

    Z toho mi vyplyva, ze nielen obecne peniaze idu do luftu, ale aj peniaze nalievane do TASR a
    taktiez media zbytocne platia TASR za nic.

    • 1.2.1.1
     YQ says:

     Dobrý postreh.
     U nás ide do luftu, čiže na nezrealizované štúdie obrovské množstvo peňazí. To, že sa akože budú niekedy realizovať, je prd platné, pretože pojem “niekedy” znamená v niektorých prípadoch viac ako 5 rokov, a v niektorých prípadoch sa vôbec netuší, či to vôbec bude realizované.
     Štúdiomat však chrlí štúdie.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.