reklama

Inšpiratívny projekt Happy School 2020 sa môže realizovať vďaka financovaniu z programu Erasmus+

HARMONY ACADEMY s.r.o. so sídlom v Trnave bola úspešná pri získavaní financovania z programu Erasmus+ v mene národného konzorcia vytvoreného so spoločnosťami IPA SLOVAKIA a PLUS ACADEMIA. To vzniklo za účelom posilnenia úspešného zavádzania funkčného modelu riadenia a vzdelávania Learn & Lead do prevádzky jazykových škôl v Európe.

Všetkých troch partnerov spája rovnaký cieľ, a to je orientácia na dospelého učiaceho sa, ktorý potrebuje flexibilného, kvalitného, profesionálneho dodávateľa služieb v oblasti vzdelávania dospelých. Je zároveň dôležité zohľadňovať potreby samotných lektorov, manažérov ako aj majiteľov organizácií poskytujúcich takéto vzdelávanie.

Spoločným cieľom konzorcia je vytvorenie prostredia pre život školy (HAPPY SCHOOL), ktorá je definovaná ako škola s medzinárodným rozmerom, vysokou kvalitou a dostupnosťou služieb a systémom celoživotného vzdelávania celej organizácie.

“Realizácia projektu nám umožňuje vyškoliť ďalších expertov v oblasti odbornej jazykovej prípravy a riadenia kvality jazykovej školy pre účely nastavenia takého pracovného prostredia, ktoré zabezpečí ‘šťastie’ pre štyri kľúčové cieľové skupiny – študentov/klientov, učiteľov/lektorov, manažérov/administratívnych pracovníkov ako aj samotných majiteľov škôl,” priblížila Jana Chynoradská z HARMONY ACADEMY.

Činnosť Learn & Lead je riadená v medzinárodných partnerstvách so školami a univerzitami v rámci EÚ a každoročne sa posúva vpred za pomoci grantov získavaných najmä z programu Erasmus+. Viac informácií o projektoch a činnosti Centra inovácií Learn&Lead získate na www.learnandlead.eu.

“Výsledkom projektu bude rozšírená základňa moderne zmýšľajúcich učiteľov a manažérov škôl, vytvorená funkčná sieť učiacich sa jazykových škôl, ktoré prinášajú nové prístupy k práci a v riadení samotnej prevádzky svojich škôl na Slovensku, vo Francúzsku ako aj v Lotyšsku,” poznamenala Chynoradská.

Erasmus+ je programom Európskej únie pre vzdelávanie, odbornú prípravu, mládež a šport s rozpočtom 14,7 miliárd eur na obdobie rokov 2014 až 2020. Na Slovensku je program administrovaný organizáciami SAAIC (v oblasti vzdelávania a odbornej prípravy) a Iuventa (v oblasti mládeže a športu).

Projekt získal financovanie v rámci Kľúčovej akcie 1 programu Erasmus+. Táto kľúčová akcia podporuje mobilitu učiacich sa a zamestnancov, čím vytvára príležitosti pre študentov, mladých ľudí  a tiež pre profesorov, učiteľov, školiteľov, aby získali študijné a/alebo odborné skúsenosti v inej krajine.

Kľúčová akcia K1 podporuje i spoločné magisterské študijné programy Erasmus Mundus (integrované medzinárodné študijné programy na vysokej úrovni poskytované konzorciami inštitúcií vysokoškolského vzdelávania, ktoré udeľujú plné štipendiá najlepším študentom magisterského štúdia na celom svete) a rovnako i  pôžičky z programu Erasmus+ na magisterské štúdium.

Odborná garantka vzdelávacích programov pre učiteľov v HARMONY ACADEMY prof. Gabriela Lojová, PhD.: “Jedine neustálym vzdelávaním sa môžeme napredovať a zvyšovať kvalitu svojho života – profesijného, osobného i spoločenského, a teda aj celkový pocit spokojnosti v živote.”

Viac informácií o možnostiach finančnej podpory projektov nájdete na www.erasmusplus.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 16. júla 2020 7:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.