reklama

“Šťastná škola” ako cieľ projektu programu Erasmus+

HARMONY ACADEMY je jedna z najdlhšie pôsobiacich jazykových škôl v našom meste Trnava. Vďaka svojmu vizionárskemu prístupu a neutíchajúcemu entuziazmu prináša inovatívne učebné postupy a dnes stojí Jana Chynoradská, zakladateľka a súčasná riaditeľka, na čele Asociácie jazykových škôl SR. Kolektív Harmony je zložený z profesionálov, ktorí pochádzajú z oblasti jazykového vzdelávania, podnikania a obchodu na Slovensku i v zahraničí.

V poradí už 21.medzinárodný projekt pod vedením expertov HARMONY má názov Happy School 2020 – teda šťastná škola. Je spolufinancovaný v rámci programu Erasmus+. Ide o program EÚ na podporu vzdelávania, odbornej prípravy, mládeže a športu v Európe. S rozpočtom 14,7 miliardy EUR poskytuje vyše 4 miliónom Európanov príležitosti na štúdium, odbornú prípravu, získavanie skúseností a dobrovoľnícku prácu  v zahraničí.

Pod pojmom „šťastná škola“ si môžeme predstaviť spokojných lektorov a učiteľov, ktorých práca napĺňa , lektorov túžiacich po ďalšom kariérnom a profesijnom raste. Popri nich sú tu i spokojní manažéri a vedenie školy disponujúci vedomosťami z oblasti leadershipu, obchodu, podnikateľstva, psychológie, riadenia organizácie, kvality ako i strategického rozvoja.

V neposlednom rade, ba naopak – hlavnou cieľovou skupinou šťastnej školy sú samotní účastníci vzdelávania, ktorí nachádzajú v takejto škole radosť, podporu a naplnené očakávania. 

Ilustračné foto

Za účelom naplnenia cieľov projektu Happy school 2020 vzniklo prvé národné konzorcium, ktoré je vôbec prvým národným konzorciom v histórii HARMONY ACADEMY v rámci programu Erasmus+ na Slovensku. Toto konzorcium sa skladá z troch členov – Harmony Academy Trnava, IPA Slovakia Žilina a PlusAcademia Bratislava. 

Hlavným cieľom tohto konzorcia je úspešne prostredníctvom projektu implementovať model Learn and Lead do prevádzky jazykových škôl v plnom rozmere a podporiť lektorov v nových, zavádzajúcich pozíciách, ktoré táto cesta Learn&Lead ponúka. Implementáciou tohto modelu riadenia prepája jazyková škola proces celoživotného vzdelávania s kariérnym rastom svojich lektorov v priamom napojení na ich možnosť zapojenia sa do riadenia školy.

Všetkých troch partnerov spája rovnaký cieľ a to je orientácia na dospelého učiaceho sa, ktorý potrebuje flexibilného, kvalitného, profesionálneho dodávateľa služieb v oblasti vzdelávania dospelých. Je zároveň dôležité zohľadňovať potreby samotných lektorov, manažérov ako aj majiteľov organizácií poskytujúcich samotné vzdelávanie.

Spoločným cieľom konzorcia je vytvorenie prostredia pre život školy (HAPPY SCHOOL), ktorá je definovaná ako škola s medzinárodným rozmerom, vysokou kvalitou a dostupnosťou služieb a systémom celoživotného vzdelávania celej organizácie.

Spoločným úsilím konzorcia je vytvorenie prostredia, v ktorom sa podarí naplno rozvinúť model riadenia Learn and Lead, čím sa zvýši motivácia, kvalita a angažovanosť lektorov a zároveň i kvalita poskytovaných služieb, a to i na medzinárodnej úrovni.

Koordinátorom projektu Happy School 2020 je Harmony Academy Trnava, ktorá  v septembri 2017 získala prestížnu cenu Slovenskej akademickej asociácie pre medzinárodnú spoluprácu Erasmus+. Toto ocenenie bolo udelené za mimoriadnu aktivitu a výsledky v realizácii európskych vzdelávacích programov v rokov 1998 – 2017. 

Aké sú ambície projektu Happy school 2020?

„Šťastná škola je akcia spolupráce s vyšším cieľom. Presahuje hranice jednotlivca, triedy, školy a zameriava sa na vytvorenie prostredia, v ktorom sa realizuje zmysluplné vzdelávanie, ktoré pomáha ľuďom žiť spokojný, hodnotný a naplnený život,“ podotýka realizátorka projektu Happy school 2020 a riaditeľka HARMONY ACADEMY Jana Chynoradská.

Ak sme u Vás vyvolali akýkoľvek záujem či už o projekt Happy school 2020, o naše všeobecné alebo špecializované jazykové kurzy a chcete vedieť viac, môžete nás kontaktovať na info@harmony.sk, na jana@harmony.sk alebo na telefónnom čísle 0907 786 197.

(PR článok

Ulož ako PDF
Napísal 28. novembra 2018 12:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Firmy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.