reklama

Stredná športová škola J. Herdu a Gymnázium na Bottovej sa od septembra 2020 zlúčia do Spojenej školy

Strednú športovú školu Jozefa Herdu a Gymnázium, oba subjekty so sídlom v budove na ulici Jána Bottu v Trnave, zlúči Trnavský samosprávny kraj do jednej inštitúcie pod názvom Spojená škola Trnava.

Krajskí poslanci hlasovaním podporili zriadenie Spojenej školy na ulici Jána Bottu 31 v Trnave a jej zaradenie do siete škôl a školských zariadení od 1. septembra 2020.

Dôvodom zlúčenia oboch škôl je snaha o racionalizáciu ich fungovania.

Ilustračné foto: gymbott.edupage.org

Stredná športová škola Jozefa Herdu a Gymnázium so sídlom na ulici Jána Bottu budú od septembra 2020 pôsobiť ako organizačné zložky.

Do siete škôl a školských zariadení budú zaradené od nasledujúceho školského roka aj školská jedáleň a internát ako súčasť Spojenej školy, Jána Bottu 31.

Návrh na zriadenie Spojenej školy s dvomi organizačnými zložkami predložil Odbor školstva, vedy, výskumu a regionálneho rozvoja Úradu Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) s odôvodnením, že „existencia dvoch škôl – Gymnázia a Strednej športovej školy Jozefa Herdu – ako samostatných právnych subjektov v jednej budove školy s rovnakými učiteľmi je komplikovaná“.

Zriadenie jedného subjektu má znížiť organizačnú, personálnu a ekonomickú náročnosť fungovania a činnosti Gymnázia aj Strednej športovej školy Jozefa Herdu.

S návrhom vyjadrila súhlas Územná školská rada, ako aj Komisia pre školstvo, telesnú kultúru a kultúru TTSK a odporučili poslancom materiál schváliť bez pripomienok.

Ulož ako PDF
Napísal 11. decembra 2019 15:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.