reklama

Stredná športová škola Jozefa Herdu pozýva na Dni zdravia s bohatým programom

Napriek tomu, že šport je voľne prístupný každému, stále je na svete mnoho mladých ľudí, ktorí majú nedostatok pohybu či už z ich osobnej vôle alebo pre finančné a zdravotné obmedzenia. Aj z tohto dôvodu Stredná športová škola Jozefa Herdu opäť organizuje projekt Dni Zdravia, kde majú všetci žiaci možnosť si zašportovať, zasúťažiť, ba aj oveľa viac.

Hýb sa, uč sa, objavuj je tohtoročné motto, ktoré sa bude v dňoch 20. a 21. júna 2019 zovšadiaľ ozývať.

Známky budú uzatvorené, a preto každý určite ocení športové a pohybové súťaže, ktoré budú naozaj bohaté – na výber je tenis, vybíjaná, futsal či streetball, minuloročná úspešná power joga, cross-fit a cvičenie na trampolínkach.

„No chceli sme priniesť aj niečo nové. Uskutoční sa napríklad švédska mix-štafeta a iné zábavné atrakcie. V spolupráci s Trnavským olympijským klubom sa súčasťou tohtoročných Dní zdravia stane Beh olympijského dňa, ktorý je pripomienkou založenia Medzinárodného olympijského výboru a príležitosťou šírenia olympijských myšlienok,“ uviedol zástupca riaditeľa Peter Toman.


Program Dní zdravia

Tak ako aj v predchádzajúcich ročníkoch sa všetci budú môcť zúčastniť na rôznych zaujímavých odborných prednáškach, praktických seminároch a besedách s pozvanými hosťami – olympionikmi a paralympionikmi.

Pestrý program obohatí aj obľúbená ochutnávka zdravých jedál, nátierok a nápojov, ktoré pripravia žiaci. Nebude chýbať ani „Kvapka Strednej športovej školy Jozefa Herdu“ – darovanie krvi, prístupné nielen pre žiakov školy starších ako 18 rokov, ale aj pre širšiu verejnosť.

„A ako úplnú novinku, vďaka návrhu žiakov, sme do programu zaradili aj environmentálne aktivity. Každá z tried v škole si bude vyrábať koše, ktoré pomôžu v triedení odpadu. Pripravené je aj premietanie filmov zameraných na environmentálnu tematiku,“ prezradil P. Toman.

Stredná športová škola Jozefa Herdu aj týmto spôsobom vyzýva a pozýva nielen svojich žiakov, ale aj širokú verejnosť, aby sa spoločne minimálne počas týchto dvoch dní v roku hýbali, vzdelávali a objavovali možnosti, ktoré nám prináša ich škola a šport.

Ulož ako PDF
Napísal 11. júna 2019 8:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.