reklama

Mestská polícia sprísni kontroly v Bernolákovom sade

Mestská polícia Trnava (MsP) rozbieha od polovice augusta 2020 preventívno-bezpečnostnú akciu zameranú na kontrolnú činnosť v Bernolákovom sade.

“Dôvodom je v ostatnom čase zvýšená miera neprispôsobivého správania občanov a požiadavka zo strany verejnosti tento problém riešiť,” informuje MsP.

Príslušníci mestskej polície budú vykonávať kontroly v ktorúkoľvek dennú a nočnú hodinu a budú sa zameriavať na dodržiavanie zákonov a všeobecne záväzných nariadení mesta Trnava.

Ilustračné foto: MsP Trnava

Hliadky budú kontrolovať požívanie alkoholický nápojov na verejných priestranstvách, priestupky na úseku ochrany pred alkoholizmom a inými toxikomániami, s osobitným zreteľom na páchanie deliktov osobami maloletými, mladistvými, dospelou mládežou ako aj osobami bez domova.

Sekundárna činnosť hliadok sa zameria na páchanie priestupkov, ktorých sa vyššie uvedené cieľové skupiny dopúšťajú. Ide najmä o ničenie verejného majetku, vzbudenie verejného pohoršenia, hrubé správanie, rušenie nočného pokoja, znečisťovanie verejných priestranstiev, poškodzovanie zelene a iné protiprávne konania.

“Cieľom akcie je zvýšeným dohľadom preventívne i represívne eliminovať neakceptovateľné správanie a zvýšiť tak kvalitu priestoru pre slušných občanov, ktorí v ňom chcú tráviť svoj čas,” zdôvodnila mestská polícia.

Predpokladaný termín ukončenia preventívno-bezpečnostnej akcie je stanovený na koniec októbra.

Ulož ako PDF
Napísal 16. augusta 2020 19:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

pre “Mestská polícia sprísni kontroly v Bernolákovom sade”

 1. 1
  Nevec Gdo says:

  Skoda ze sa nenachadzali mestski policajtia aj pred radnicou pocas vystupenie Vrbovskych vetrov. Mohli ukludnit ozraleho otravu co obtazoval dochodcov a svojim spravani ich vyhodil z lavicky a nasledne tam tancoval s ploskacokou vedla deti.
  Inak den predtym obtazoval ludi pri jedle na namesti, ked tam bol koncert.

 2. 2
  Klobucnik says:

  tak toto je traparna esteze mestska policia nevie kde sa co deje lebo neziju v tomto meste na prednadrazi na beethovenovej v parku bezdaci rano hucia chlontaju alkohol spia tam stia tam seru dokonca tam maju na strome zavesene zrkadlo to nikoho netrapi ale ked tam ja rano cvicim na cviciacich prvkoch rano tak spomalia a cumia ako keby som im zjedol veceru haloooo preberte sa kukajte tam kde mate ale jasne ja to chapem mate zviazane ruky legislativou tak sa snazite tvarit dolezito ale stoji to zaprd vsetko ….kukajte sa tam kde mate a nie tam kde sa nic nedeje a detske ihrisko kde je lanovka tam sa snad vsetky ozrate “deti “zastavuju a hucia a vozia sa tam nadranom ale jasne to sa neda vypatrat a prist tam lebo kamera tam je ale ajtak to nevidi nikto haloooo budicek páni a nebudte naduty ja chapem ze za tie prachy sa natahovat s hocikym za to nestoji ale bola to Vasa volba tak jak urolog pcha prsty do riti a zubar kuka do huby tak vy mate robit poriadok tam kde je to treba rieste co mate a budte tam kde sa nieco deje a nie vtedy ked Vam to niekto nariadi

  • 2.1
   poriadok says:

   Klobucnik – cista pravda. Pan nacelnik je zo Zelenca, tam sa pokojne vyspi. Pritom v Trnave nevie urobit poriadok, stale vyhovorky, ako ma zviazane ruky. Toto je len silne PR, lebo je novym nacelnikom a musi ukazat siroke ramena.
   Ale skutek utek.

   • 2.1.1
    slepý a hluchý says:

    Asi tak… Ak budú kontroly prebiehať ako som videl dnes – policajti sa prevezú autom po chodníku a pri bývalom Guliverovi pri mládeži s vodkou a vínom na stole ani nespomalia – tak sa nič nevyrieši. (ibaže sa ponáhľali riešiť popíjajúcu skupinku opitých asociálov pri fontánke pri Kríčku, ale potom neviem prečo na rýchly presun používajú chodníky)

 3. 3
  Odkaz says:

  Ne lebo doteraz sa robil poriadok s asocialmi 🤣🤣 a to bol bývalý náčelník z Trnavy.. Tu je aspoň snaha niečo zmeniť.

 4. 4
  Jan says:

  To nasadenie MP je aj laickým okom pozorovateľné. Počas obdobia keď Bročka Peter ml. chránil svoju rodinu tak bezdomovci mali rozšírené teritórium. Boli všade a k obľúbeným miestam pobytu sa stal aj pomník osloboditeľov. Mnohý bezdomovci majú tento štýl života ako filozofiu, protest proti spoločnosti, nie že by sa o nich vlastná rodina nechcela postarať. Život v partii založený na chi chi chi – cha cha cha je vlastný mnohým a prekvapujúco aj vzdelaným s predpokladmi na normálny život. Začína to za to ja robiť nebudem, to sa neoplatí vstávať. Nič vám to nepripomína ?

Pre písanie komentárov musíte byť prihlásený Login

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.