reklama

Mestská polícia sprísni kontroly v Bernolákovom sade

Mestská polícia Trnava (MsP) rozbieha od polovice augusta 2020 preventívno-bezpečnostnú akciu zameranú na kontrolnú činnosť v Bernolákovom sade.

„Dôvodom je v ostatnom čase zvýšená miera neprispôsobivého správania občanov a požiadavka zo strany verejnosti tento problém riešiť,“ informuje MsP.

Príslušníci mestskej polície budú vykonávať kontroly v ktorúkoľvek dennú a nočnú hodinu a budú sa zameriavať na dodržiavanie zákonov a všeobecne záväzných nariadení mesta Trnava.

Ilustračné foto: MsP Trnava

Hliadky budú kontrolovať požívanie alkoholický nápojov na verejných priestranstvách, priestupky na úseku ochrany pred alkoholizmom a inými toxikomániami, s osobitným zreteľom na páchanie deliktov osobami maloletými, mladistvými, dospelou mládežou ako aj osobami bez domova.

Sekundárna činnosť hliadok sa zameria na páchanie priestupkov, ktorých sa vyššie uvedené cieľové skupiny dopúšťajú. Ide najmä o ničenie verejného majetku, vzbudenie verejného pohoršenia, hrubé správanie, rušenie nočného pokoja, znečisťovanie verejných priestranstiev, poškodzovanie zelene a iné protiprávne konania.

„Cieľom akcie je zvýšeným dohľadom preventívne i represívne eliminovať neakceptovateľné správanie a zvýšiť tak kvalitu priestoru pre slušných občanov, ktorí v ňom chcú tráviť svoj čas,“ zdôvodnila mestská polícia.

Predpokladaný termín ukončenia preventívno-bezpečnostnej akcie je stanovený na koniec októbra.

Ulož ako PDF
Napísal 16. augusta 2020 19:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mestská polícia sprísni kontroly v Bernolákovom sade”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.