reklama

Polícia preverovala oznámenie o uložení bomby aj na trnavských súdoch

Neznámy muž vo štvrtok 3. septembra 2020 telefonicky oznámil, že v budove bližšie nešpecifikovaného súdu má byť uložená bomba.

„Polícia ihneď evakuovala oba trnavské súdy a z dôvodu, že volajúci neoznačil konkrétny súd, opatrenia sa vykonávajú v rámci celej Slovenskej republiky. Budovy súdov postupne prehľadávajú policajní pyrotechnici, psovodi so služobnými psami. Doposiaľ vykonané previerky boli negatívne,“ informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.


Policajná hliadka pre budovou Okresného súdu v Trnave

FOTO: KR PZ

Vyšetrovateľka začala vo veci trestné stíhanie pre prečin šírenia poplašnej správy.

Policajní kriminalisti sú v teréne a zisťujú všetky informácie k stotožneniu volajúceho a k motívu jeho konania.

Za oznámenie takejto informácie, aj zo žartu, môže hroziť väzenie a strata slobody na 1 až 5 rokov, pripomenula Linkešová.

Ulož ako PDF
Napísal 3. septembra 2020 14:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.