reklama

Mužský spevokol Bradlan si pripomína 90. výročie založenia aj výstavou v Západoslovenskom múzeu

Robotnícky spevokol Bradlan si tento rok pripomína 90. výročie svojho založenia. Západoslovenské múzeum v spolupráci s členmi spevokolu sprísupnia od 9. októbra do 2. novembra 2020 výstavu BRADLAN – 90 rokov speváckeho zboru.

História spevokolu sa začala písať 30. mája 1930 v hos­tinci Starej strelnice.

V roku 1931 spevokol vypracoval stanovy a prijal názov Bradlan. Už v roku 1932 sa stal členom Združenia robotníckych speváckych spolkov so sídlom v Bratislave.


Členovia spevokolu v roku 2020

FOTO: Bradlan

Koncom tridsiatych rokov hrozil spevokolu zánik, no proti jeho rozpusteniu sa postavil Mikuláš Schneider Trnavský a 9. decembra 1938 prijal funkciu doživotného čestného predsedu spevokolu.

Bradlan je okrem celého radu iných cien aj nositeľom Ceny mesta Trnava (2000) a Ceny TTSK (2007).

V  súčasnosti spieva Bradlan pod taktovkou dirigenta Andreja Rapanta a predsedom zboru je jeho dlhoročný člen Daniel Daniš.

Simona Jurčová

Ulož ako PDF
Napísal 8. októbra 2020 7:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.