reklama

V Západoslovenskom múzeu uvedú ocenené filmy z festivalu Etnofilm

V Západoslovenskom múzeu v Trnave sa uskutoční tretí ročník prezentácie výberu filmov uvedených na festivale ETNOFILM Čadca.

ETNOFILM Čadca je medzinárodné filmové bienále dokumentárneho, etnologického filmu.

Medzinárodná súťaž ponúka filmy na témy z oblasti sociálnej a kultúrnej antropológie a etnológie v širokom zábere, od rozmanitých prejavov tradičnej ľudovej kultúry až po mapovanie života súčasného človeka v komplexnosti a zložitosti meniaceho sa sveta i spôsobu života.

Prehliadku festivalových filmov uvedie Západoslovenské múzeum v priestoroch vlastnej kinosály počas dvoch dní – v utorok 26. a stredu 27. apríla 2022.

Filmy sú výberom zo súťažných filmov, ktoré získali na medzinárodnom filmovom bienále ETNOFILM Čadca 2020 ocenenie.

Do 21. ročníka sa prihlásilo 110 filmov z 36 krajín sveta, avšak v dôsledku protipandemických opatrení prebiehal tento ročník súťaže v online priestore.

Súťaž ponúkla filmy s tematikou venujúcou sa kultúrnej a sociálnej antropológií a etnológií, ľudovou kultúrou a tradíciou počínajúc až po životné útrapy a starosti ľudí, žijúcich v dnešnej dobe.

Program premietania:

26.4 20:00 Jozef Váchal
21:00 Úle Eda Hogla
21:30 Paničky

27.4. 2022 20:00 Lamalera
21:05 Gajdoši
21:35 Igranka za pokojnog Emiliana

Viac info o Etnofilme Čadca 2020:
https://www.etnofilm.sk/historia/18-21-rocnik-mff-etnofilm-cadca-2020

Ulož ako PDF
Napísal 23. apríla 2022 11:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.