reklama

Trnava v súvislosti s novými opatreniami pristúpila k viacerým zmenám

Od dnešného dňa je v platnosti nový balík opatrení na obmedzenie šírenia ochorenia COVID-19, ktorý nariadil Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky. Nová situácia vyvolala zmeny aj v Trnave. Radnica o nich informuje v tlačovej správe.

„Preventívne opatrenia berieme zodpovedne a okrem doterajších krokov sme pristúpili aj tomu, že v kancelárii bude vždy iba jeden zamestnanec. Pokiaľ spolu v jednej miestnosti pracuje viac osôb, budú sa od pondelka 19. októbra na týždňovej báze striedať v práci na úrade a z domu. Mestský úrad je pre verejnosť naďalej otvorený a aj v tomto režime sa budeme v maximálnej možnej miere snažiť zabezpečiť plynulý chod a vybavovanie agendy pre občanov,“ hovorí prednostka MsÚ Katarína Koncošová. 

Pred vstupom do úradu na Trhovej 3 sa klientom meria telesná teplota, kontroluje sa nosenie ochranného rúška a aplikuje sa dezinfekcia na ruky. Budovu radnice na Hlavnej 1 je možné navštíviť iba vo vopred dohodnutých časoch.

Ilustračné foto

Sprísnené opatrenia sa dotkli aj spoločenských obradov organizovaných mestom.

Na sobášoch v obradnej sieni radnice bude môcť byť vzhľadom na jej plochu prítomných iba osem osôb (z toho dvaja – sobášiaci poslanec a matrikárka – sú zamestnancami mesta). Na občianskych pohreboch na Kamennej ceste sa bude môcť zúčastniť maximálne tridsať pozostalých.

Mesto Trnava ako prevádzkovateľ Trnavského bikesharingu od dnes ukončuje tohtoročnú sezónu. Pri 118 zdieľaných elektrobicykloch na území celého mesta nie je možné zabezpečiť ich neustálu dezinfekciu medzi jednotlivými výpožičkami, elektrobicykle sa preto postupne sťahujú z terénu. 

Vnútorné športoviská sú pre verejnosť zatvorené, tie vonkajšie je možné navštíviť, treba však dbať na základné usmernenia (tzv. zásada ROR – nosenie rúška, dodržiavanie odstupu a zvýšená hygiena rúk). 

Ulož ako PDF
Napísal 15. októbra 2020 13:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

10 komentárov pre “Trnava v súvislosti s novými opatreniami pristúpila k viacerým zmenám”

 1. 1
  maxim says:

  Ako dopadlo testovanie rodinných Cargo bicyklov?

  • 1.1
   :-) says:

   Dobrá otázka.
   Zaujalo, “ Budovu radnice na Hlavnej 1 je možné navštíviť iba vo vopred dohodnutých časoch.” toto by bolo na Vás,alebo v preklade,nech nás ľudia otravujú čo najmenej.

 2. 2
  bike bludy says:

  Prečo je už týždeň prázdna cykloveža ?
  Žeby niekomu vadil dážď a zima ?
  To ste ozaj nepochopili, že vodca vám chce len dobre a vy sa nebicyglujete ignoranti.
  Až 2 dni v roku bola veža plná a 363 dni poloprázdna.
  Nevidíte ten úspech cyklovízie vodcu vy brovce nevďačné ?

 3. 3
  Ťažké zamýšľanie sa says:

  Vzhľadom k tomu, že sa dozvedáme, že sa tu hocikto nad hocičím zamýšľa, bolo by dobré zistiť, či sa niekto nezamýšľa nad niečím ako cestovný cykloporiadok, čiže harmonogram odchodu a príchodu bicyklov.
  Len aby sme neboli prekvapení 😵, keď sa niekto kdesi v zákutí fb stále nad niečím zamýšľa a potom sa to zvestuje ako známa vec. V TT sa tomu hovorí, že zjaví sa to ako táčky na borovej.
  Ak by sa tu nejaký taký harmonogram zjavil, vopred treba upozorniť: Nečudujme sa 🤔🤔, už je to tu tak👺👺👺, veď už sa nad tým ktosi zamýšľal.

  • 3.1
   ABC says:

   Vyjadrenia občana k táčkam z Borovej z dnešného rána. Testovať sa nepôjdem, keďže táčky spojili svoje zotrvanie vo funkcii s úspešnosťou testovania. Vyjadrenie odborníka celoplošné testovanie sa môže uskutočniť len v hlúpej alebo skorumpovanej krajine. Ťažké rozmýšľanie teraz nastane.

 4. 4
  trapas says:

  Nejaký poslanec Beňo zorganizoval – všimnite si slovo “zorganizoval” väčšiu skupinu ľudí – čím hrubo porušil nariadenie Hlavného hygienika ( lebo zorganizoval – je organizátor) neohláseného zhromaždenia. Za akým účelom je jedno. Účel je v skutočnosti vlastná propaganda PR a fejsbúk a lajky.
  Na vlastných foto zdokumentovali že niektorí nenosili na verejnosti rúška čím hrubo tiež porušili nariadenia Hlavného hygienika.
  Vychcálkovia sa akože rozdelili do 6 členných skupín. Aké kreatívne a úžasne.
  Okrem iného “odcudzili” miestnym “bezdomovcom” matrace a koberce, na ktorých vonku spávajú. VMČ o týchto ľuďoch samozrejme nevie, nevidí a nepočuje.
  Miesto toho sa hrabú tzv. štatutári Pekarčík, Šujan, Cabanová a vizuálne bezdomovec vo vakoch s plastami.
  https://mytrnava.sme.sk/c/22508843/vilka-na-karantenu-pre-bezdomovcov-v-trnave-je-prazdna.html
  Nemal by sa tento vítač prezidentky ako poslanec starať o sociálne odkázaných a dať im napr. rúška, hygienu a dočasný domov ?
  Aha ideme búrať budovu na Coburgovej to je riešenie.
  Beňo a spol už sa zobuďte ste poslanci nie aktivisti.
  Robte svoju robotu a nie debilk@v na FB.

  Lacko – Arriva, Stefe, FCC, Tavos to je vaša záhradka tam sa angažujte.
  Strašne to tam smrdí. Volajte KAKU !

 5. 5
  kokovyd says:

  Aktuálne opatrenia :
  – na kolotoč iba v 2m odstupoch
  – na Fast foode sa bude podávať iba vitamín B3 s kečupom
  – z luku môžete strílat iba na štrkoch
  – organizovaný zber smecí treba nahlásiť na lampárni
  – selfie pri harašitagu TRT iba od 10.00 do 9.00 poobede
  – plastové flaše odkladajte na prednádraží na asfaltové ihrisko
  – testovanie hysterov bude v cykloveži 32. októbra
  – kto má bradu nemusí mať masku
  – kto nepójde nemusí íst 10 dní do roboty
  – Nero nebol v robote 14 mesácov a jaký je šikovný

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.