reklama

Dušan Radolský oslavuje sedemdesiatiny

Známy futbalový tréner prišiel na tento svet 13. novembra 1950 v Trnave.

V aktuálnom týždni prichádzajú športoví gratulanti zavinšovať Dušanovi Radolskému k sedemdesiatym narodeninám. Do rodného listu mu v slovenskom Ríme vpísali trinásty novembrový deň päťdesiateho roku.

Jeho celoživotnou záľubou bola futbalová lopta. Trnavský rodák sa po skončení hráčskej kariéry nadlho upísal trénerstvu.

Takmer tri desaťročia koučoval svojich zverencov doma aj v zahraničí.


Trnavčan Dušan Radolský sedel na trénerskej stoličke takmer tridsať rokov.

FOTO: Marta Országhová

Prvé kroky robil pri vedení amatérskeho mužstva Zelenča. Potom sa však už lákavej profesii oddal naplno.

S trénerským batohom prebrázdil Slovensko krížom-krážom, od Bratislavy až po Košice a Bardejov.

Kvalitné služby odviedol Dušan aj pri kormidlovaní svojich zverencov na Morave, v Čechách i Poľsku, ba dokonca ho oslovili zo Spojených arabských emirátov (klub Al-Šabab Dubaj).

Vrcholom bohatej trénerskej činnosti D. Radolského bola účasť v konfrontácii pod piatimi olympijskými kruhmi v Sydney 2000. S reprezentáciou Slovenska U21 sa Trnavčan kvalifikoval do Austrálie zo štvrtej pozície majstrovstiev Európy.

Škoda len, že našli sa šéfovia klubov, ktorí mu vtedy na turnaj OH u protinožcov neuvoľnili niektorých vytypovaných hráčov.

Jubilantovi blahoželáme k okrúhlym narodeninám.

JAROSLAV LIESKOVSKÝ


Pozápasová tlačovka z 25. februára 2011 (zľava): tréner domácich bílích andelov Dušan Radolský, tréner bratislavského Slovana Karel Jarolím a spartakovský hovorca Jaro Lieskovský.

FOTO: Marta Országhová

Ulož ako PDF
Napísal 10. novembra 2020 8:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.