reklama

Tréner Spartaka Dušan Radolský: Budujeme úplne nové mužstvo

S veľmi dobrými pocitmi a bohatými poznatkami sa vrátil tréner trnavského Spartaka Dušan Radolský z týždňového sústredenia v Rakúsku. Skonštatoval tak na dnešnej tlačovej besede.
„Hoci nám počasie neprialo, hráči absolvovali kvalitné a tvrdé dvojfázové tréningy. Dostalo sa nám tiež výbornej starostlivosti. Čo je veľmi dôležité, odohrali sme štyri prípravné zápasy proti kvalitným súperom. Okrem zranených Koneho a Guldana sa v zápasoch ukázalo všetkých 23 hráčov, ktorí boli k dispozícii,“ zhodnotil na úvod kouč Spartaka.

Zľava športový riaditeľ klubu M. Stano, tréner D. Radolský a hovorca FC Spartak J. Lieskovský

Radolský vysoko hodnotí skutočnosť, že sa manažérom podarilo vybaviť veľmi kvalitných súperov. Zenit Petrohrad nastúpil v plnej zbroji, ozdobený reprezentantmi viacerých krajín, rovnako tak Famagusta, účastník ostatnej edície Ligy majstrov. Výborný mančaft má aj ruský Rostov či rakúsky Mattersburg. „Otestoval som hráčov, snažiac sa kombinovať zostavu a postupne hľadať silné aj slabé slabé stránky svojich zverencov. Hoci v súčasnej fáze nie je jasné, ktorí z nich napokon zakotvia v našom mužstve, určite sú medzi nimi zaujímavé mená, z ktorých sa po istom čase môžu stať posily,“ myslí si skúsený tréner.

Pred úplne novým mužstvom, v ktorom by sa mohlo v novej sezóne ocitnúť až dvanásť nováčikov zo zahraničia a štyria domáci futbalisti, stojí podľa Radolského ešte veľa práce. „Realita je taká, že budujeme úplne nové mužstvo. Pracujeme na absolútnom prebudovaní kádra. Od začiatku prípravy do prvého súťažného zápasu máme k dispozícii len šesť týždňov. Aj preto pracujeme veľmi tvrdo, za 9 dní sme odohrali päť zápasov, a pritom denne trénujeme dva razy. Som si vedomý, že v našej hre striedajú hluché pasáže krásne momenty. Cieľom je dostať výkonnosť mužstva do rovnováhy,“ naznačuje.

Počas bohatej trénerskej kariéry Dušan Radolský ešte nazažil budovanie nového mužstva v takej miere, ako to zažíva teraz v Trnave. „Mal som pred sezónou asi šesť nových hráčov v Chebe, Bardejove, Grodzisku. Ale tu je úplne nový káder,“ konštatuje.  Navyše, veľa hráčov neovláda žiaden svetový jazyk. Aj s pomocou bývalého hráča Spartaka Fabia Gomeza sa postupne darí juhoamerickým posilám pomáhať s aklimatizáciou v novom prostredí.

„Cítim, že chlapci držia pohromade a v kolektíve vládne tímový duch. Za pomerne krátky čas sa v šatni vytvorila dobrá partia,“ tvrdí kormidelník Spartaka.

Športový riaditeľ klubu Martin Stano doplnil, že v klube usilovne pracujú na dokončení prestupov. „Je to veľmi náročná a zdĺhavá práca. Zástupcovia klubu musia absolvovať množstvo rokovaní, okrem hráčov komunikujú s manažérmi, klubmi, nehovoriac o úradníkoch a príprave pracovných povolení, víz a podobne. V súčasnosti máme dotiahnutých asi 70% transferov smerom do klubu. Verím, že 30. júla sa nám podarí ukončiť všetky plánované prestupy, v ideálnom prípade ešte pred prvým kolom 17. júla,“ uviedol M. Stano.

Po návrate z Rakúska využívajú spartakovci na tréningy futbalové plochy v okolitých dedinách. „Veľmi pekne ďakujem funkcionárom v Hrnčiarovciach, Zvončíne, Ružindole, ale aj na trnavskej Lokomotíve či v Modranke za ich výbornú starostlivosť a kvalitnú prípravu ihrísk. Ľudia v okolí Spartak ľúbia a my to cítime,“ vyjadril vďaku kouč červeno-čiernych.

Na záver Dušan Radolský nezabudol ani na fanúšikov: „Chcem, aby fanúšikovia vedeli, že nás zaujímajú a budem rád, keď sa dozvedia o našej práci. Som zástancom hodnotení po jesennej a jarnej časti. Toto nové mužstvo potrebuje čas a trpezlivosť.  Odkazujem našim priaznivcom, že mužstvo pod mojím vedením bude za Spartak bojovať.“
Ako dodal, že pravdepodobne ešte pred pred prvým kolom sa veľmi rád stretne s priaznivcami klubu na besede v priestoroch štadióna.

Ulož ako PDF
Napísal 29. júna 2010 17:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Spartak Trnava, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Tréner Spartaka Dušan Radolský: Budujeme úplne nové mužstvo”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.