reklama

Vedenie Spartaka odvolalo Radolského z funkcie

Po včerajšej prehre na ihrisku druhého tímu najvyššej futbalovej súťaže FK Senica 0:4 odvolalo predstavenstvo FC Spartak Trnava z funkcie trénera Dušana Radolského. Informáciu zverejnil v sobotu predpoludním portál spartak.sk.

Radolský nastúpil na lavičku trnavského klubu 1. júna 2010 v komplikovanej situácii, keď po hráčskom zemetrasení mal v kabíne viac ako 20 nových hráčov.
Toto nové mužstvo potrebuje čas a trpezlivosť. Realita je taká, že budujeme úplne nové mužstvo. Pracujeme na absolútnom prebudovaní kádra, zdôrazňoval pred štartom aktuálnej sezóny.

Dušan Radolský príležitosť dokončiť sezónu nedostal

Spartak je v aktuálnej tabuľke na 3. mieste, v 23 zápasoch získal 36 bodov za deväť výhier a rovnaký počet remíz s aktívnym skóre 29:18.

Už na konci augusta 2010 založilo občianske združenie Bílí Andeli na podporu Dušana Radolského petičnú akciu „Chceme koncepciu, nie demenciu“, ktorú podpísali stovky priaznivcov trnavského Spartaka.

Text petície:
My, dolu podpísaní priaznivci futbalového klubu Spartak Trnava, obraciame sa na predstavenstvo, správnu radu i majiteľov FC Spartak Trnava, a.s., s výzvou, aby poskytli trénerovi Dušanovi Radolskému dostatočný časový priestor na koncepčnú prácu, prinajmenšom dve sezóny.

Neglorifikujeme týmto osobu trénera Radolského. Máme v pamäti, že skutočnou trénerskou legendou ostáva Anton Malatinský. Naďalej túžime po tom, aby náš klub kráčal v jeho stopách k ďalším víťazstvám. Uvedomujeme si, že bez koncepčnej, dlhodobej a poctivej práce to nejde.

Vyzývame aj ostatných fanúšikov k trpezlivosti, pretože cieľavedomá práca sa prejaví až po dlhšej dobe a v športe patria k víťazstvám aj prehry. Vyvarujme sa znevažovaniu práce trénera a jeho osoby i po čiastkových neúspechoch. Nebuďme vulgárni a hrubí ani k jeho zverencom po prehratom zápase, ak v ňom odvedú poctivý športový výkon na hranici svojich možností a schopností.

K tomu nám Bíli Andel pomáhaj!

Ulož ako PDF
Napísal 19. marca 2011 11:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Vedenie Spartaka odvolalo Radolského z funkcie”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.