reklama

Volejbalistky Hit UCM zostali krôčik od postupu do skupiny o 1. – 4. miesto

Trnavské volejbalistky obsadili v prvej fáze extraligy 5. miesto a o jednu priečku im ušiel postup do finálovej štvorky.

Družstvo Hit UCM Trnava sa napokon nepredstavií historicky po prvý raz v skupine o 1. až 4. miesto extraligy žien. Rozhodol o tom priamy súboj v Novom Meste nad Váhom. V zápase Trnavčanky robili viac chýb a neboli tak koncentrované ako v prvom zápase na domácej palubovke, kde zvíťazili 3:2.

Zrejme rozhodujúca chvíľa prišla v druhom sete, kde Trnavčanky siahali na zisk druhého setu, ale pozornou obranou si ho Novomešťanky nenechali vziať. Najväčší rozdiel bol vo výkone trnavských stredových hráčok, ktoré sa proti skúsenejším hráčkam súpera nevedeli presadiť ani ich ubrániť.

Ilustračné foto: Hit Trnava

VK NOVÉ MESTO NAD VÁHOM – HIT UCM TRNAVA 3:0 (14, 23, 18)
Trnava: Límová 4, Grófová 2, Konárová 3, R. Vojtechová 1, Povrazníková 5, Jakábová 8, libero Sedlářová (Sivičeková 2, Sukovská 2, Vasková 4, Tomčíková 0). Tréner: R. Filípek.
Hráčky zápasu: Daniela Hradecká (Nové Mesto) – Veronika Jakábová (Trnava)
Rastislav Filípek, tréner Trnavy: „Domáce boli dnes lepšie asi absolútne po všetkých stránkach a zaslúžene vyhrali.“
Veronika Jakábova, najlepšia hráčka zápasu za Hit UCM Trnava: „Bohužiaľ v tom zápase sme ťahali za kratší koniec, no verím, že aj takýto neúspech nás posunie ďalej a ako tím spolu zlepšíme všetko, čo nám v sobotu nevyšlo; sezóna ešte nekončí.“

Hit UCM Trnava ostal aj po prehre na 5. mieste v skupine 5.-8. a už v sobotu 19. decembra 2020 privíta ôsmy tím tabuľky VK Prešov.

Na rozdiel od Trnavy východniarky v ostatnom kole zvíťazili v zápase proti Projektu RD a pokračujú v zlepšujúcich sa výkonoch. Stretnutie sa uskutoční po povinnom pretestovaní hráčok a realizačného družstve oboch družstiev.

Začiatok zápasu v Mestskej športovej hale je naplánovaný o 19.00 hod. a hrať sa bude bez divákov.

V zhoršujúcej sa epidemiologickej situácii bolo niekoľko sobotných zápasov extraligy žien odložených, ale trnavské volejbalistky veria, že predzápasové testovanie dovolí odohrať zápas a môžu ukázať to čo v týždni natrénovali.

Očakáva sa vyrovnaný zápas, kde o výsledku môže rozhodnúť aktuálna forma a družstvo ktoré spraví menej chýb.

Zápas môžu sledovať diváci online na webe SVF alebo na Facebooku Hit Trnava a podporiť Trnavčanky môžu aj dobrovoľnou kúpou online vstupenky. Po skončení zápasu budú vyžrebovaní aj výhercovia, ktorí získajú klubový šál, rúško, buffku a odznak Hit Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 19. decembra 2020 8:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.