reklama

V Trnave aj v regióne prevažuje agresívnejšia britská mutácia vírusu, ukazujú predbežné výsledky

Denné vysoké nárasty nových prípadov koronavírusu, zaplnené lôžka v nemocniciach, desiatky úmrtí denne. Svetlo na konci tunela v krajine stále ani len slabo nebliká. Taký je stav na Slovensku vo februári 2021, aj napriek niekoľko týždňov trvajúcim obmedzeniam pohybu, zatvoreným školám a opakujúcemu sa celoplošnému testovaniu. Jedným z podstatných dôvodov môže byť šírenie tzv. britskej mutácie vírusu, ktorá je agresívnejšia a šíri sa rýchlejšie.

Vo štvrtok 4. februára 2021 zverejnil šéf laboratórií firmy Alpha Medical Peter Lednický predbežné výsledky testov na britskú mutáciu. Vyplynulo z nich, že až 73% všetkých nových prípadov ochorenia Covid-19 v Trnavskom a Bratislavskom kraji je pozitívnych na túto agresívnejšiu formu vírusu.

V Alpha Medical laboratóriách pretestovali 386 pozitívnych vzoriek, v priebehu piatka by mali byť známe výsledky z ďalších vyše 400. Vysoké a prevažujúce podiely britskej mutácie objavili aj vo vzorkách z Trenčianskeho, Nitrianskeho, Banskobystrického a Košického kraja.


Aktuálny Covid automat zverejnený ministerstvom zdravotnívctva

Primátor Trnavy Peter Bročka vo štvrtok vo večerných hodinách informoval, že mesto Trnava pozvalo osoby, ktoré antigénové skríningové testovanie minulý víkend označilo za pozitívne, na pretestovanie PCR testom, „s cieľom zistiť prítomnosť tzv. britskej mutácie koronavírusu“.

„Túto možnosť nechať sa pretestovať využilo 26 zo 125 pozvaných osôb. PCR testy označili dve osoby ako negatívne a u 24 sa pozitivita potvrdila. Zastúpenie britskej mutácie sa potvrdilo až u 21 z nich (87,5%). Neberme prosím toto zistenie na ľahkú váhu,“ uviedol Bročka.

Neskoro večer zverejnil status na tému britskej mutácie aj premiér Igor Matovič. Podľa jeho vyjadrenia „predbežné výsledky hovoria o mimoriadne vysokom podiele cca 60%. Presné výsledky oznámime zajtra (v piatok 5.2. – pozn. red.)“.

B.1.1.7 🇬🇧 vs 🇸🇰

Ak Pavol Cekan dobre namiešal chémiu a v našich labákoch PCR cyklery cyklili ako mali, tak to s…

Uverejnil používateľ Peter Lednicky Štvrtok 4. februára 2021

PREČO NÁM NEKLESAJÚ ČÍSLA?

resp. klesajú veľmi pomaly? Osoby, ktoré antigénové skríningové testovanie označilo za…

Uverejnil používateľ Peter Bročka Štvrtok 4. februára 2021

Ulož ako PDF
Napísal 5. februára 2021 8:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V Trnave aj v regióne prevažuje agresívnejšia britská mutácia vírusu, ukazujú predbežné výsledky”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.