reklama

Trnavský Nádvorie Coworking otvoril pilotný ročník štipendijného programu pre mladé talenty

Originálny priestor pre prácu v centre Trnavy – Nádvorie Coworking, spustil pilotný ročník svojho štipendijného programu. V ňom poskytuje mladým talentom, podnikateľom, inovátorom a tvorcom nielen miesto v krásnych coworkingových priestoroch, ale aj mnoho ďalších výhod.

Do rodiny trnavského Nádvoria pribudol koncom roku 2020 ďalší projekt. Je ním štipendijný program, ktorý má pod palcom Nádvorie Coworking. Už druhý rozvojový a vzdelávací program, ktorý na tomto mieste vznikol, tentokrát podporuje mladých profesionálov a profesionálky.

“Coworking vnímam ako priestor, ktorý vie a môže pomôcť podnikateľom v Trnave a okolí. Myslím si, že svoju úlohu plní dobre. Po troch rokoch fungovania, sme sa zamysleli, komu a ako by sme vedeli ešte pomôcť. Tak vznikla celá idea štipendijného programu pre študentov a začínajúcich podnikateľov. Chceme im pomôcť najmä na začiatku – motivovať a usmerňovať šikovných ľudí, aby neprestali v tom, v čom sú dobrí,” hovorí Nikola Kozmová, manažérka Nádvorie Coworkingu. Program je určený pre všetkých mladých nadšených tvorcov, freelancerov či podnikateľov, ktorí chcú pomôcť Trnave a jej okoliu.


Priestory Nádvorie Coworking

Okrem bezplatného miesta v priestoroch Nádvorie Coworkingu, program štipendistom a štipendistkám ponúka vzdelávacie aktivity, školenia, workshopy, networkingové stretnutia, ale aj mentoringový program, v ktorom sa účastníci spoja s odborníkom či odborníčkou z praxe.

Mentoring je jednou z najdôležitejších a najlákavejších častí programu. Pravidelné stretnutia a budovanie vzťahu s mentorom je pre účastníkov a účastníčky kľúčové. V prvom ročníku sa tejto úlohy zhostili Martina Slováková, kreatívna riaditeľka štúdia Cukru production a riaditeľka Galérie mesta Bratislava, Katarína Trnovská.

Výberovým procesom sa do užšieho kola dostali traja uchádzači. Vedenie programu sa nakoniec rozhodlo prijať do programu rovno dve prihlášky.

Podmienkou pre prihlásenie sa do štipendijného programu bol aj projekt, na ktorom uchádzač už začal pracovať. Produkty či služby mladých podnikateľov a podnikateliek mali mať lokálny dopad a rozhodujúca bola aj chuť pomáhať či vzdelávať sa.

Výber prebiehal v dvoch kolách. V prvom uchádzači vyplnili prihlášku, v ktorej stručne popísali svoj nápad a motiváciu na prihlásenia sa do programu. Druhé kolo bol pohovor s komisiou tvorenou z členov tímu Nádvoria a Nádvoria Coworkingu.

Pre tento rok Nádvorie Coworking do svojho štipendijného programu vybral zoskupenie KurátoriDATU – skupinu mladých kurátorov z Trnavskej univerzity a mladú ambicióznu fotografku Viktóriu Suchánovú.

KurátoriDATU

Spolupráca štyroch študentov teórie umenia na Trnavskej univerzite začala v roku 2019, kedy zorganizovali svoju prvú výstavu. Od tej doby pôsobia ako skupina kurátorov v zoskupení KurátoriDATU.

Ich cieľom je vydať katalóg, v ktorom zdokumentujú svoju prvú výstavu, no projektom chcú aj vzdelávať svoje okolie o umení a architektúre v trnavskom regióne. Na katalóg neskôr nadviažu prednášky, interaktívne workshopy a edukačné diskusie. Ako najväčší prínos programu vnímajú práve miesto, kde sa môžu spoločne stretnúť a nerušene pracovať na svojich nápadoch.

Viktória Suchánová

Mladá fotografka sa venuje foteniu od svojich dvanástich rokov. Pri svojej tvorbe sa snaží zachytiť ľudí takých, akí sú. A práve to sa jej darí, keďže sa jej fotky dostali do internetového vydania talianskeho magazínu VOGUE.

V roku 2017 získala prvé miesto v celoslovenskej súťaži amatérskej fotografickej tvorby AMFO a jej diela boli súčasťou výstavy organizovanej v hlavnom meste Bulharska. Do štipendijného programu sa prihlásila, pretože sa chcela naučiť profesionálnemu vystupovaniu a zlepšiť si komunikačné zručnosti.

Nová výzva koncom roka

Pre ďalších mladých tvorcov, freelancerov alebo podnikateľov, ktorí chcú pomôcť Trnave a jej okoliu, sa program otvorí opäť na konci roka 2021 prostredníctvom otvorenej výzvy na webe Nádvoria www.nadvorie.com.

Ulož ako PDF
Napísal 20. februára 2021 17:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.