reklama

Trnavskí policajti “stiahli” z obehu takmer 3 kg pervitínu

Policajní kriminalisti Krajského riaditeľstva PZ Trnava plánovali akciu niekoľko mesiacov. V utorok 23. marca 2021 urobili policajné záťahy súčasne na dvoch miestach. Jeden v Seredi a druhý v obci Veľké Orvište pri Piešťanoch.

Väčšinu drog policajti našli a zaistili pri domovej prehliadke v dome v Seredi. “49 ročný J.K prechovával takmer 3 kg čistého pervitínu, z ktorého by sa podľa výsledkov predbežnej expertízy dalo vyrobiť viac ako 26 – tisíc jednotlivých dávok pika. Na čiernom trhu by za pervitín v takejto kvalite zinkasoval viac ako 100 tisíc eur,” informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

FOTO: KR PZ Trnava

Pri druhej prehliadke zaistili policajti marihuanu a pervitín a navyše sa im podarilo zhabať aj veci určené na užívanie a distribúciu drog.

Išlo napríklad o striekačky, plastové vrecká, sklené fajky, digitálne váhy a skúmavky.

“Vyšetrovateľ obvinil 49 – ročnému muža zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi spolupáchateľstvom a spolu s ním aj 33 – ročného muža. Tretia osoba bola po vykonaní procesných úkonov zo zadržania prepustená na slobodu. Z dôvodu obavy, že budú pokračovať v trestnej činnosti, žiadal vyšetrovateľ pre oboch väzobné stíhanie,” uviedla Linkešová.

Do rozhodnutia o väzbe zostávajú muži v celách policajného zaistenia.

Staršiemu mužovi hrozí za predaj a distribúciu drog v značnom rozsahu a za recidívu, trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov. Mladší si môže posedieť za mrežami na 10 až 15 rokov.

FOTO: KR PZ Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 26. marca 2021 7:44. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.