reklama

Vo videu sa muž vyhrážal smrťou prezidentke, poslancovi a ich rodinám, zadržali ho trnavskí policajti

Pre vyhrážky smrťou prezidentke, poslancovi NR SR a ich rodinám zadržali trnavskí policajti v Parku Janka Kráľa 50-ročného muža.

Ako informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová, polícia konala ihneď po doručení videa. Muža stotožnila a krátko na to zadržala.

„Video, ktoré sa šíri sociálnymi sieťami, dostali aj trnavskí policajti. Vzápätí nám ho poslali aj viaceré osoby do súkromnej správy nášho policajného facebooku. Môžeme potvrdiť, že muž, ktorý sa vo videu tri minúty vulgárne vyhráža smrťou prezidentke, poslancovi NR SR a ich rodinám, bol v utorok 6. júna 2023 podvečer so súhlasom prokurátora zadržaný policajnými operatívcami. Ide o 50 – ročného viac krát súdne trestaného muža, z okr. Pezinok. V dychu mu policajti namerali v čase zadržania do 0,5 promile alkoholu,“ priblížila.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Polícia sa skutkom intenzívne zaoberá, vyhodnocuje všetky informácie a riziká aj smerom k dotknutým osobám.

Muž je podozrivý z trestného činu nebezpečného vyhrážania.

„Upozorňujeme užívateľov sociálnych sietí, že aj v online svete ste rovnako trestno-právne zodpovední za to, aké informácie zdieľate, zverejňujete a dávate na svoje profily. Polícia vie aj napriek zdanlivej anonymite vo virtuálnom svete osobu stotožniť a obviniť z trestného činu,“ pripomenula Linkešová.

Ulož ako PDF
Napísal 7. júna 2023 11:10. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.