reklama

Trnavské volejbalistky vybojovali v extralige konečné 6. miesto

Trnavské volejbalistky nastúpili v stredu 7. apríla 2021 na záverečný zápas extraligy žien vo volejbale v sezóne 2020 – 2021. V skupine o 5.-7. miesto sa postupne stretli s VK Brusnom, ktorému po vyrovnaných zápasoch podľahli 2:3 a 1:3. Naopak v Prešove zvíťazili 3:1, a tak v priamom súboji o konečné 6. miesto privítali práve zlepšujúci sa VK Prešov.

V súboji o šiestu priečku potrebovali Prešovčanky trojbodovú výhru, domácim stačil na definitívu zisk dvoch setov.

V prvom sete si hosťujúci tím už v úvode utvoril výrazný náskok a záver si ustrážil. V druhej časti Trnavčanky odskočili z 10:10 na 18:11, hostky ešte znížili na 21:23, ale obrat nedokonali a bolo vyrovnané.

Prešovčanky už nesmeli v ďalšom priebehu zaváhať, úvod tretieho dejstva však vyšiel domácemu družstvu vedenom kapitánkou Tatianou Grófovou (13:5) a Trnavčanky bez problémov dokráčali k zisku potrebného druhého setu. Prešovčanky bojovali ďalej, štvrtý set získali v koncovke (18:17, 25:19), tajbrejk však už jasne ovládol domáci tím, keď si víťazstvo vybojovali striedajúce mladé domáce hráčky.

“Hiťáčky” potiahli bodmi k výhre smečiarka Konárová (17) a univerzálka Povrazníková (16), za súperky najviac bodovali skúsená univerzálka Kubová (19) a smečiarka Paulínyová (15). Trnavčanky si pomohli aj 16 esami – päť dala Konárová, štyri Sarah Ondrejková.


Z posledného zápasu sezóny Hit UCM – Prešov

FOTO: Eleonóra Szombatová / 4F

HIT UCM TRNAVA (5.) – VK PREŠOV (7.) 3:2 (-21, 22, 17, -19, 8)
Rozhodovali: Szász a Viktoríni-Lisá, bez divákov

Trnava: Límová 7, Grófová 5, Konárová 17, R. Vojtechová 9, Povrazníková 16, Behúnová 7, liberá Jakábová a Magulová (Sivičeková 2, S. Ondrejková 6, Stieranková 1, Tomčíková 3). Tréner: R. Filípek.
Prešov: Lukáčová 6, Gécziová 2, Paulínyová 15, Kotuličová 9, P. Kubová 19, Pisarčíková 9, liberá Nehilová a Šromovská (Čermáková 0, Grocká 0, Zubková 7, Novotná 1). Tréner: R. Németh.

Hráčka zápasu za Trnavu: Ivana Povrazníková

Sezóna 2020 – 2021 bola poznačená prísnymi protiepidemickými opatreniami, ktoré hráčky, organizačný tím a vedenie Hit Trnava zvládlo počas celej sezóny. Družstvo Hit UCM Trnava pod vedením hlavného trénera Rastislava Filípka bojovalo s nútenou výmenou športovej haly pred záverom sezóny aj presúvaním zápasov, čo ovplyvnilo aj rozhodujúci zápas play off proti VK Novému Mestu nad Váhom (0:2 na zápasy).

Herný a fyzický progres hráčok sa však odzrkadlil v 12. víťazstvách v sezóne proti kvalitným družstvám. V družstve sa nestratili ani odchovankyne trnavského volejbalu blokárka Adriána Límová a liberka Michaela Magulová. Počas sezóny družstvu pomohla univerzálka Ivana Povrazníková celkovo 334 bodmi a smečiarka Zuzana Konárová 244 bodmi.

V roku 2021 volejbalový klub oslavuje 20. výročie od založenia a po skončení sezóny sa už pripravuje na postupný návrat volejbalovej mládeže na vonkajšie športoviská v Centre plážových športov v areáli Slávie, kde chystá klub túto sezónu významné investície.

Extraliga žien vo volejbale vrcholí v bojoch o titul, kde vedie Slávia Bratislava nad Strabagom VC Pezinkom 2:0 (hrá sa na 3 víťazstvá).

Hodnotenie sezóny hlavným trénerom Rastislavom Filípkom:

“Veľmi špecifická sezóna úplne pre všetkých a po každej stránke. Ocitli sme sa medzi piatimi športmi, ktorých najvyššie súťaže pokračovali za sprísnených hygienických podmienok. Zodpovedným prístupom nás všetkých sme zvládli situáciu okolo Covidu veľmi dobre. Po športovej stránke boli ambície samozrejme vyššie ako konečné šieste miesto. Paradoxne, pri všetkých opatreniach, ktoré boli, sa nám v sezóne otvoril veľký priestor pre zvýšenie tréningových dávok. Žiaľ, samotná zápasová prax už nebola úplne dostačujúca pre 14 – členné družstvo. Sezóna 2020/2021 je za nami, chcem sa poďakovať všetkým zainteresovaným za skvelú prácu a podmienky počas sezóny, ktoré pre nás vytvorili. Samozrejme, v neposlednom rade hráčkam a realizačnému tímu. Neexistoval pre nás piatok ani sviatok. Z môjho pohľadu – najlepšia sezóna pri extraligovom družstve.”


Spoločné tímové fotografovanie na záver sezóny

FOTO: Eleonóra Szombatová / 4F

Ulož ako PDF
Napísal 9. apríla 2021 7:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.