reklama

Policajt mimo služby zadržal v priebehu pár dní troch zlodejov

V priebehu necelých dvoch týždňov spacifikoval policajt mimo služby pri krádeži v obchode dve ženy a neskôr aj muža, ktorému z cudzieho auta trčali len nohy.

Prvýkrát vyšetrovateľ zasiahol krátko po tom, ako sa opäť otvorili všetky prevádzky. Počas prezerania oblečenia si všimol, ako dve ženy spustili pri východe z obchodu alarm a hneď na to sa dali na útek. Policajt nezaváhal a rozbehol sa za nimi.

“Dobehol ich tesne pred východom z trnavského nákupného centra. Aj napriek policajnej výzve sa ďalej snažili ujsť, preto im v tom fyzicky zabránil. Medzitým už jeho priateľka zavolala na políciu a žiadala pre policajta posily. Tašku s ukradnutými vecami ženy vrátili a prípad si na mieste prevzali trnavskí policajti. Obe ženy sa krádežou tovaru dopustili priestupku proti majetku,” informovala Zlatica Antalová, hovorkyňa KR PZ v Trnave.

Ďalšieho zlodeja prichytil trnavský policajný vyšetrovateľ pri čine na sviatok práce, na sídlisku Družba. Krátko popoludní počul hlasný rozhovor muža a ženy, z ktorého rozumel len to, ako žena kričala: „To auto nie je tvoje“.

Hneď na to sa ozvalo rinčanie skla. Policajt sa utekal pozrieť, čo sa deje. Na parkovisku uvidel čierne auto, z ktorého trčali len nohy neznámeho muža.

“Ten sa po tom, ako sa mu vyšetrovateľ preukázal, z auta vysúkal a v rukách zvieral nádobu s vodou do ostrekovačov. Výhovorky, že auto patrí jeho rodine a má to dovolené, samozrejme nezabrali. Obmedzil ho na osobnej slobode a až do príchodu privolanej hliadky mu pomocou hmatov a chvatov zabránil utiecť. Majiteľovi auta spôsobil krádežou škodu 4 eurá a poškodením skla na dverách ďalšiu škodu v hodnote 150 eur,” dodala Antalová.

Poverený policajt muža obvinil z prečinu krádeže, za čo mu hrozí až dvojročný pobyt vo väzení.

Ulož ako PDF
Napísal 5. mája 2021 10:33. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.