reklama

Policajti obvinili zlodejov. Kradli v Špačinciach a Zelenči

Policajti z Jaslovských Bohuníc obvinili z prečinu krádeže a prečinu porušovania domovej slobody spáchaných formou spolupáchateľstva dvoch mužov z Trnavy a jedného muža z Brestovian.

Obvinení, 27, 25 a 17 roční muži, sa podľa slov hovorcu KR PZ v Trnave Michala Hanusa ešte 9. marca 2012 sa telefonicky dohodli na tom, že sa vlámu do izby ubytovne v Špačinciach.

Prišli k jednej z izieb, kde vykopli dvere a vstúpili dovnútra. Z nábytkovej steny zobrali televízor, USB kľúč, hard disc. Zo skrinky vzali hotovosť 500 eur. Svojim konaním tak spôsobili poškodenému škodu krádežou vo výške 999 eur a škodu poškodením zariadenia 50 eur,“ informoval Hanus.

Obvineným mužom hrozí za tento skutok trest odňatia slobody až na dva roky. Najmladší a najstarší z trojice páchateľov už boli v minulosti súdne trestaní.

Z prečinov krádeže a porušovania domovej slobody obvinil vyšetrovateľ aj 39-ročného muž z Hlohovca.

Ten ešte v apríli vnikol do dvora rodinného domu v Zelenči a vyliezol na strechu, kde poškodil strešnú kyrtinu a dostal sa dnu.

Z domu odcudzil hotovosť 2400 eur, šperky zo žltého kovu, mobilný telefón a kľúče od osobného auta. Takýmto konaním spôsobil škodu vo výške 4200 eur. Obvinený muž sa v súčasnosti nachádza vo výkone trestu odňatia slobody za inú trestnú činnosť. V prípade dokázania viny mu za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky,“ povedal k prípadu krajský policajný hovorca.

Ulož ako PDF
Napísal 6. septembra 2012 9:09. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.