reklama

V Trnave si pripomenú obete pandémie COVID-19

V piatok 28. mája 2021 sa na námestí sv. Mikuláša pri morovom stĺpe uskutoční tichá pietna spomienka na obete pandémie COVID-19 v Trnave. O 19:30 symbolickým zapálením sviečok si pripomenú obete pandémie, ktoré zomreli vo Fakultnej nemocnici v Trnave. Pred samotnou spomienkou sa o 18:30 v bazilike sv. Mikuláša uskutoční aj zádušná sv. omša za zosnulých.

Iniciátorkou tejto tichej spomienky je dcéra bývalého primátora Trnavy Zuzana Bošnáková z okresného centra KDH v Trnave.

„Pandémia zasiahla život každého jedného z nás. Aj u nás sme si covidom prešli skoro celá rodina a dokonca môj otec s mimoriadne ťažkým priebehom. Vďaka Bohu náš príbeh bol so šťastným koncom. Mnoho ľudí okolo mňa však o svojich blízkych prišlo. Trnava, no aj celý okres, boli veľmi zasiahnuté a preto si myslím, že by sme týmto ľuďom mali venovať aspoň touto formou tichú spomienku, úctu a modlitbu,“ priblížila.

V trnavskej fakultne nemocnici evidujú do 19. mája 2021 celkovo 572 obetí pandémie. A práve tento počet sviec organizátori na námestí v blízkosti baziliky zapália.

„Túto udalosť chceme uskutočniť na symbolickom mieste – pri morovom súsoší na námestí sv. Mikuláša, ktoré naši predkovia postavili s vďaky po ukončení morovej epidémie v Trnave. Zároveň v blízkosti baziliky sv. Mikuláša, kde je umiestnený obraz Trnavskej Panny Márie, ktorú Trnavčania pri ohrozeniach prosili, aby orodovala za Trnavu a jej obyvateľov,“ doplnil poslanec mestského zastupiteľstva Rastislav Mráz z KDH.

Aj vy ste pozvaní zapáliť sviečku a krátkou tichou spomienkou či modlitbou prejaviť úctu všetkým, ktorí nás kvôli tejto chorobe opustili. Samozrejme pri zachovaní všetkých protiepidemických opatrení.

Trnavskú spomienku organizačne zastrešuje Okresné centrum KDH v Trnave v spolupráci s občianskym združením Naše MesTTo.

Ulož ako PDF
Napísal 25. mája 2021 7:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.