reklama

Trnavskí časovkári si vybojovali na slovenskom šampionáte v kategóriách Masters tri majstrovské tituly

Trnavskí cestní cyklisti ukoristili na víkendových Majstrovstvách SR v časovke jednotlivcov v kategóriách Masters až tri dresy slovenských šampiónov.

Obec Teplý Vrch v okrese Rimavská Sobota bola 12. júna 2021 dejiskom Majstrovstiev Slovenska v cestnej cyklistike kategórie Masters v disciplíne časovka jednotlivcov.

Usporiadatelia zo Slovenského zväzu cyklistiky, CK Rimavská Sobota a obce Teplý Vrch pripravili pre pretekárov 20-kilometrovú prevažne rovinatú trať.

Na šampionáte sa rozdeľovali tituly celkom v deviatich mužských kategóriách rozdelených podľa veku od katedov až po veteránov nad 75 rokov. Ženy mali vypísané štyri kategórie.


Stupeň víťazov kategórie Masters B – zľava D. Pápež, I. Kollár a R. Bachratý (všetci Cycling team Trnava)

Až tri zo siedmich kategórií Masters ovládli časovkári z trnavských klubov.

Titul v Masters A (30-39 rokov) získal Eduard Evinič z klubu Trnava Cycling Team, keď 20 km trasu absolvoval v čase 26:32,80 min. Tretie miesto obsadil Tomáš Štrbík v drese tímu Cyklisti Trnava 2:49 min na víťaza.

Kompletným „trnavským“ pódiom sa skončili preteky v kategórii Masters B (40-49 rokov). Stupne víťazov ovládla trojica Trnava Cycling Team-u.

Titul získal Ivan Kollár časom 27:35,37 min., za ním skončil Daniel Pápež so stratou 12,57 sek., bronzovú priečku bral Roman Bachratý so stratou 01:13,78 min. na víťaza.

Aj tretí dres slovenského šampióna – v kategórii Masters C (50-59 rokov) – putuje do Trnavy. Postaral sa o to ostrieľaný cyklistický matador Ivan Pašek z tímu Cyklisti Trnava časom 27:24,29 min. Striebro putuje rovnako do Trnavy vďaka Pašekovmu tímovému kolegovi Milanovi Tomáškovi, ktorý na druhej priečke zaostal o 01:11,54 minúty.

Pódiové umiestnenie si z Teplého Vrchu odváža aj ďalší skúsený Trnavčan Alojz Ozogán (Cyklistický klub Trnava), ktorý skončil druhý v kategórii Masters E (65-69 rokov) časom 32:31,13 min. so stratou len 16 sekúnd na najvyššiu priečku.

A napokon bronz vybojoval člen Trnava Cycling Team-u Radoslav Rehora v kategórii Muži B (19+ rokov). keď dosiahol čas 27:27,45 min. a na víťaza stratil 55 sekúnd.

Čerství majstri Slovenska získali aj právo štartu na jesenných Majstrovstvých sveta Masters v Sarajeve, ktoré sa uskutočnia pod hlavičkou Medzinárodnej cyklistickej únie UCI v rámci svetového seriálu Gran Fondo.

Ulož ako PDF
Napísal 14. júna 2021 10:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.