reklama

Zaočkovanosť obyvateľov Trnavy prvou dávkou je 43 percent, druhú dávku dostala tretina Trnavčanov

Viceprimátorka Trnavy Eva Nemčovská informovala o miere zaočkovanosti obyvateľov mesta. Radnica má k dispozícii údaje k 25. júnu 2021.

Aktuálne je prvou dávkou vakcíny proti ochoreniu Covid-19 zaočkovaných 43 percent obyvateľov mesta, čo je predstavuje 27 716 Trnavčanov.

Druhú dávku vakcíny podali doteraz 20 746 Trnavčanom, čo je 32 percent, informovala Nemčovská.

Najvyššie percento zaočkovaných obyvateľov spomedzi slovenských miest má Bratislava, kde prvú dávku podali vyše 53 percentám obyvateľov.


Eva Nemčovská

FOTO: trnava-live.sk

“Čísla pre Trnavu nie sú až také priaznivé, predpokladám, že sa dokážeme dostať na úroveň 45 až 50 percent,” poznamenala viceprimátorka.

Nemčovská pochádza profesne z prostredia verejného zdravotníctva. Poukázala, že ak má dosiahnutie kolektívnej imunity voči ochoreniu Covid-19 znamenať zaočkovanosť okolo 80 percent obyvateľov, súčasný stav nie je možné považovať za dostatočný.

“Zaočkovanosť nad 60 percent máme v Trnave len pri obyvateľoch vo veku od 60 do 69 rokov a od 70 do 79 rokov, ktorí boli zaočkovaní v prvej vlne,” poznamenala.

Za veľmi slabé považuje čísla týkajúce sa vekovej štruktúry 30 až 50 – ročných.

Na Slovensku bolo k 25. júnu plne zaočkovaných 27 percent obyvateľov, prvú dávku dostalo 35 percent ľudí.

Ulož ako PDF
Napísal 30. júna 2021 10:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.