reklama

Na Katarínke sa aj toto leto uskutočnia dobrovoľnícke tábory, pokračujú aj výstupy na vežu pre verejnosť

Vďaka zlepšujúcej sa epidemiologickej situácii na Slovensku budú môcť záchranné práce na ruinách Kostola a kláštora sv. Kataríny Alexandrijskej pokračovať bez prerušenia. Letné družiny pre mladých prebehnú za presných hygienických opatrení podľa odporúčaní hlavného hygienika. Počas leta bude prebiehať aj sprevádzanie turistov a výstup na zrekonštruovanú vežu kostola.

Na tábory sa stále hľadajú mladí muži, ktorí by boli ochotní prispieť svojou silou a časom dobrej veci. Hlásiť sa môžu nádejní dobrovoľníci starší ako 17 rokov s túžbou po dobrodružstve a spoznávaní nových ľudí s ochotou prežiť dva týždne akoby v sedemnástom storočí, bez elektroniky.

Prihlásiť sa môžu na webovej stránke projektu katarinka.sk v sekcií Pridaj sa k nám.

FOTO: o. z. Katarínka

Tak ako aj minulý rok, organizátori dobrovoľníckeho záchranného projektu Katarínka zabezpečili vstupné kritériá účastníkov, zázemie a podmienky tábora tak, aby vyhovovali usmerneniam štátnych zdravotníckych inštitúcií.

Vysoký dôraz sa kladie na to, aby každý účastník dvojtýždňového pobytu prichádzal na Katarínku bez klinických príznakov koronavírusovej infekcie a bez anamnézy cestovania za posledných 14 dní. Priamo v tábore sú prítomní zdravotníci, ktorí dohliadajú na dodržiavanie hygienických opatrení a zabezpečujú zdravotnícky dozor.

Sprevádzanie v areáli historickej pamiatky bude podmienené splnením vopred stanovených podmienok, a to: prekrytie úst a nosa počas celej prehliadky, pred výstupom na vežu dezinfekcia rúk.

Výstupy na vežu bývajú každý deň od 10.30 do 17.00 hod. pre maximálne 16 návštevníkov naraz. Sprievodcovia majú právo vyhradiť si znížený počet návštevníkov. Túto sezónu sa verejnosti sprístupní aj jedna z krýpt v areáli kostola.

Nosnou prácou tohtoročnej sezóny bude záchrana kláštora. Kláštor sa bude konzervovať pomocou škárovania muriva, obnovovania okenných a dverových záklenkov, zatrávnenia a premurovania korún múrov či zachraňovania pôvodných omietok.

Dobrovoľníci pod dohľadom archeologičky Mgr. Ivany Kvetánovej odkryjú a archeologicky preskúmajú podzemnú časť kláštora.

o. z. Katarínka

FOTO: o. z. Katarínka

INFO

Občianske združenie Katarínka v spolupráci so Združením kresťanských spoločenstiev mládeže od roku 1994 systematicky pracuje s mladými dobrovoľníkmi, ktorí formou letných táborov nielen zachraňujú kultúrnu pamiatku Kostola a kláštora sv. Kataríny Alexandrijskej, ukrytú v lesoch Malých Karpát neďaleko Trnavy, ale aj získavajú vzťah k tradičnej manuálnej práci, životu mimo civilizácie, nezištnej službe, hodnotám i vlastnej histórii.

Ulož ako PDF
Napísal 1. júla 2021 7:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.