reklama

Cyklobusom z Trnavy sa do Malých Karpát či na Kopanice môžete odviezť každý víkend

Prázdniny sa síce končia, ale výletné zážitky pokračujú ďalej. Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom v sobotu 28. augusta 2021 odštartovala jesenné cyklonovinky. Cyklobus odvezie cyklistov za jesennou atmosférou v krásnej prírode Malých Karpát. Jazdiť bude každú sobotu a nedeľu až do 17. októbra 2021 na trase Trnava – Horné Orešany – Dobrá Voda – Piešťany – Vrbové – Brezová pod Bradlom a späť.

„Teším sa, že sme odštartovali výletné cyklobusy priamo z Trnavy a Piešťan. Ide o mestá, kde je práve tento druh zážitkového športu veľmi populárny a obľúbený. Špeciálne upravený autobus vás dovezie až priamo k cyklotrase, čo považujem za praktické z viacerých dôvodov. Vyššia frekvencia bicyklistov na cestách spôsobuje v niektorých prípadoch kolízne situácie, ktoré, žiaľ, niekedy končia tragicky. Preto myslíme najmä na bezpečnosť cyklistov. Odviezť sa pohodlne a bezstarostne do prírody je hlavným cieľom tohto projektu,“ skonštatoval trnavský župan Jozef Viskupič.

Riaditeľka krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj Agáta Mikulová avizovala, že „pre cestujúcich cyklobusu sme pripravili tipy na turistické trasy aj cyklovýlety, aby sme im tak zjednodušili výber.  Trnavčania sa odvezú dvakrát denne a odporúčame im objaviť skrytý potenciál cyklotrás v okolí Dobrej Vody. Môžu sa vydať k zrúcanine kláštora Katarínka a odtiaľ sa dostať až do Brezovej pod Bradlom. Najdôležitejšie informácie sú k dispozícií na jednom mieste, na našej internetovej stránke alebo aj priamo v cyklobuse.“

FOTO: TTSK

Výnimočnosť tohto projektu je aj v tom, že dáva možnosť obyvateľom Trnavy aj Piešťan, aby tiež zobrali svoje bicykle za hranice svojho mesta a objavili tak krásy okolitej prírody v nastávajúcom jesennom období.

„Región Trnava je plný neobjavených krás, ktoré stoja za návštevu. Cyklistika je s Trnavou a okolím úzko spätá, preto ma teší, že sa otvára verejnosti aj táto možnosť. Verím, že tento projekt podporí bezpečnú cyklistiku pre rodiny s deťmi ale aj športových cyklistov,“ uviedol zastupujúci výkonný riaditeľ oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism Alexander Prostinák.

Cyklobus je príležitosť pre obyvateľom mesta Piešťan, aby tiež zobrali svoje bicykle za hranice mesta a objavili tak krásy Kopaníc.

„Mesto Piešťany je mesto cyklistov a obyvatelia nášho mesta využívajú tento dopravný prostriedok počas celého roka. Bicykel je súčasťou Piešťan. Piešťanci a návštevníci mesta ho využívajú nielen na prepravu do zamestnania, školy alebo za službami, ale vo veľkej miere aj na cykloturistiku, ktorá je medzi obyvateľmi veľmi obľúbená. Projekt cyklobusu vítame, podporujeme ho a sme radi, že jedna z jeho zastávok je aj v Piešťanoch. Cyklobusom vzniká možnosť pre občanov a návštevníkov Piešťan dostať sa komfortnejšie do prírody Malých Karpát, na svojom bicykli spoznávať okolie Brezovej pod Bradlom a objavovať nové cyklotrasy v tejto lokalite. Všetkým cyklistom prajeme príjemnú jazdu cyklobusom a krásne strávené víkendy v prírode Malých Karpát,“ uviedol Peter Jančovič, primátor mesta Piešťany.

Možnosť odviezť sa cyklobusom ocenia nielen aktívni športovci, ale aj rodiny s deťmi, ktoré si môžu prejsť niektorú z menej náročných cyklotrás.

„Cyklobus dáva cyklistom neobmedzené možnosti bicyklovania na dlhšie a vzdialenejšie trasy v Trnavskom kraji. Je vhodný pre cyklistov, rodiny s deťmi, ktorí nemajú záujem o dlhé trasy, ale zároveň chcú spoznávať nové miesta, cyklookruhy či prírodné a kultúrne zaujímavosti. Výhodou je, že sa dá vrátiť na bicykli, ale prípadne aj cyklobusom,“ poznamenala cyklokoordinátorka Trnavského kraja Silvia Szokolová.

FOTO: TTSK

Tento rok je to už druhá nová trasa cyklobusu, ktorá prepája okolité regióny a ponúka tak cyklistom možnosť objavovať nové cyklotrasy na vzdialenejším miestach. Prvou bola trasa cyklobusu od vody k vode zo Senca cez Jelku do Čilistova, ktorá sa počas prázdnin tešila veľkému záujmu cyklistov.

Ešte túto jeseň pribudnú ďalšie novinky na podporu domáceho cestovného ruchu vrátane ďalšej trasy Výletného cyklovlaku.

Cyklobusom do Karpát

Trnava – Horné Orešany – Dobrá Voda – Piešťany – Vrbové – Brezová pod Bradlom a späť.

Špeciálny krytý prívesný vozík odvezie 16 bicyklov a v cyklobuse s 24 miestami sa povezú cyklisti spolu s turistami, ktorí si vyberú niektorú z peších turistických trás.
Lístky je možné zakúpiť si priamo v cyklobuse.

Cyklobus jazdí každú sobotu a nedeľu od 28.8.2021- 17.10.2021.

Cenník:

Spiatočný
Dospelý 3 €
Dieťa od 3- 16 rokov 1,50 €

Jednosmerný
Dospelý 1,50 €
Dieťa od 3-16 rokov 0,75 €
Dieťa do 3 rokov zdarma

Ulož ako PDF
Napísal 29. augusta 2021 14:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.