reklama

V máji začne opäť premávať cyklobus do Malých Karpát

V máji sa opäť vracia na cesty obľúbený cyklobus Trnavského kraja zážitkov „Cyklobus do Karpát“, ktorý pohodlne a bezpečne odvezie cyklistov aj turistov za novými zážitkami v Trnavskom kraji. Cyklobus vyštartuje na svoju prvú jazdu 7. mája 2022 a jazdiť bude každú sobotu v máji, júni, júli a v septembri na vynovenej trase Trnava – Horné Orešany – Dobrá Voda – Piešťany – Vrbové – Brezová pod Bradlom – Prietrž a späť. Trasa bude v tomto roku predĺžená o zastávku v Prietrži na Záhorí. Posledná jazda je naplánovaná na 24. septembra 2022.

Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj týmto projektom nadväzuje na minuloročné jazdy Cyklobusom do Karpát, o ktoré bol na jeseň veľký záujem, aby aj na jar a počas leta ponúkla cyklistom a peším turistom z Trnavy a Piešťan možnosť priblížiť sa k cyklotrasám a peším trasám v pohorí Malé Karpaty.

„Na túto sezónu máme pre cyklistov zaujímavú novinku. Pridali sme novú zastávku na Záhorí a zvýšili sme kapacitu vozíka na bicykle. Cyklisti sa odvezú do Prietrže, odkiaľ môžu spoznávať krásy Chvojníckej či Myjavskej pahorkatiny, kde sú k dispozícii tak cyklotrasy, ako aj značené turistické chodníky. Zároveň ponúkame cestujúcim možnosť rezervovať si svoje miesto pohodlne vopred na našej web stránke,“ povedala manažérka rozvoja destinácie KOCR Trnavský kraj Petra Hencelová.

Ilustračné foto: TTSK

Cyklobus odvezie 24 cyklistov alebo peších turistov a 20 bicyklov. Nastúpiť a vystúpiť bude možné na ktorejkoľvek zastávke. Lístky budú dostupné online alebo priamo u vodiča v cyklobuse. Cestujúci s online rezerváciou však budú mať prednosť pred cestujúcimi bez rezervácie.

„S cyklobusmi sme minulý rok začali najmä z dôvodu, že sme si vypočuli cyklistické komunity a partnerské oblastné organizácie cestovného ruchu z Piešťan a Trnavy, ktoré po riešeniach dopravnej dostupnosti turisticky zaujímavých lokalít už roky volali. V tomto roku opätovne spustíme aj Cyklobus od vody k vode zo Seneckých jazier cez Jelku do Čilistova a podporíme aj Cyklobus na Žitnom ostrove, “ dodala Agáta Mikulová, výkonná riaditeľka KOCR Trnavský kraj.

Novinkou tejto sezóny Cyklobusu do Karpát je pre cestujúcich z Trnavy možnosť zapožičania elektrobicykla v požičovni bicyklov Mobility RM JET Trnava v rôznych veľkostiach a s kompletným vybavením.

Táto novinka umožní aj starším alebo kondične menej zdatným cyklistom užiť si dlhšie trasy bez väčšej námahy a vyskúšať trend elektrobicyklov rozmáhaný v posledných rokoch. Pri rezervácii miesta v cyklobuse je možné zaškrtnúť, že máte záujem o požičanie elektrobicykla, ktorý bude pristavený 15 minút pred stanoveným časom odchodu cyklobusu na Autobusovej stanici v Trnave. Zároveň, po príjazde cyklobusu ho pohodlne odovzdáte čakajúcemu pracovníkovi požičovne.

Rezervácia miesta v cyklobuse pre cestujúcich aj bicykle je k dispozícii na tejto stránke.

Cyklobus premáva každú sobotu v máji, júni, júli a septembri 2022

Cena lístka pre všetky vekové kategórie:

Jednosmerný: 2,00 €
Spiatočný: 4,00 €
Dieťa do 3 rokov zdarma

Ulož ako PDF
Napísal 12. apríla 2022 10:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.