reklama

Do podujatia Chute Malých Karpát sa zapájajú rodinné vinárstva z Regiónu Trnava

Počas obľúbeného vinárskeho podujatia Chute Malých Karpát, ktoré sa bude konať v sobotu 11. novembra 2023, otvorí svoje priestory a pivnice 38 malokarpatských vinárstiev. Návštevníci budú môcť ochutnať to najlepšie z ich produkcie a cestovať od Svätého Jura až po Suchú nad Parnou v Regióne Trnava.

Okrem tradičných vinárskych oblastí ako Svätý Jur, Modra a Pezinok môžu milovníci vína navštíviť aj obce neďaleko Trnavy – Suchú nad Parnou či Doľany. Rodinný podnik Terra Parna pripravuje okrem ochutnávok vín aj hudobný program.

„Tešiť sa môžete na koncert skvelej speváčky, hudobníčky a skladateľky, Jany Andevskej. Účastníci festivalu majú na koncert vstup voľný, ale lístky si môžu zakúpiť aj tí, ktorí sa nezúčastnia podujatia Chute Malých Karpát. Okrem vína a koncertu si účastníci u nás môžu pochutnať aj na jesennom menu,“ pozýva Jozef Zvolenský z vinárstva Terra Parna.

Vinári zo Suchej nad Parnou aj tento rok stavili na overenú kvalitu, účastníci si budú môcť vybrať a degustovať ako zo sviežich bielych vín Sauvignon a Rizling rýnsky, tak aj červené Svätovavrinecké a Modrý Portugal, ktoré majú v obci dlhoročnú tradíciu ešte spred prvej republiky.


Interiér domčeka vo vinárstve Terra Parna

FOTO: Terra Parna

V neďalekých Doľanoch má svoje sídlo vinárstvo Vína z mlyna. Hostí podujatia tu privíta majster mlynár a zároveň vinár v jednej osobe. „Naše vinárstvo sídli v budove starého mlyna, ktorý si návštevníci podujatia môžu spolu so mnou prezrieť a popri tom degustovať naše Veltlínske zelené, Rizling vlašský alebo Svätého Leonarda,“ hovorí Ervín Demovič.

O pár desiatok kilometrov ďalej svoje brány otvorí napríklad aj šenkvické vinárstvo Karpatská Perla. Návštevníci festivalu Chute Malých Karpát, ktoré štartuje v sobotu 11. novembra, budú mať možnosť celkovo zavítať až do 38 vinárstiev, a to v čase od 13:00 h. do 21:00 h.

Návštevníci festivalu budú môcť v rámci sobotného popoludnia a večera využiť 60 degustačných lístkov a navštíviť vinárstva podľa svojho výberu. Lístky na podujatie je možné zakúpiť online a degustačné poháre, spoločne so vstupenkou, je možné si vyzdvihnúť v troch vinárstvach.

Cena vstupenky na Chute Malých Karpát je 45 eur pre jednotlivca (s kupónmi na nákup vína za 10 EUR) alebo 60 eur pre pár (s kupónmi na nákup vína za 20 EUR).

Rezervácia lístkov je možná na stránke https://www.chutemalychkarpat.sk/chute-malych-karpat-2023/vstupenky.

FOTO: Karpatská perla

Ulož ako PDF
Napísal 8. novembra 2023 8:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.