reklama

Chute Malých Karpát môžete spoznávať vo vyše 30 vinárstvach

Milovníci vína, dobrého jedla a umenia si prídu na svoje. V sobotu 9. novembra 2019 otvorí svoje brány 32 vinárstiev, aby ste mohli spoznať Chute Malých Karpát.

Viete, čo spája obce a mestá Svätý Jur, Grinava, Pezinok, Vinosady, Modra, Šenkvice, Doľany, Suchá nad Parnou, Ružindol a Trnava? Ak vám ako prvé napadlo víno, máte pravdu.

Zdroj foto: Združenie Chute Malých Karpát

Počas štvrtého ročníka festivalu Chute Malých Karpát tak okúsite nielen vynikajúce regionálne vína z týchto miest, ale zároveň vám ponúknu aj niečo dobrého na zahryznutie.

Za odrodou Modrý Portugal sa určite vydajte do rodinného vinárstva Terra Parna v Suchej nad Parnou.

Jej symbolom je malá vežička uprostred vinohradu a štýlová budova vinárstva. Prejdete sa tak po vinohradoch a spoznáte miesto, ktoré opisoval František Hečko vo svojom románe.

„Aj tento rok sme pre všetkých návštevníkov zabezpečili bezplatnú kyvadlovú dopravu priamo z Trnavy. Dostanete sa sem vďaka ‚shuttle busu‘, ktorý odchádza v sobotu 9. novembra o 11:00 hod. z Radlinského ulice pri kostole sv. Jakuba v Trnave a návštevníkov dovezie priamo do Terra Parny. Z vinárstva vyzdvihne autobus všetkých, ktorí sa chcú vrátiť naspäť do Trnavy o 21:00 hod. Veríme, že to mnohým uľahčí spôsob, ako sa dostať za vínami svetovej kvality pohodlne a bezstarostne,“ uviedla Michaela Sendeková, riaditeľka oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Rozprávkovú atmosféru zažijete vo vinárstve Vína z Mlyna v Doľanoch, ktoré sídli v starom mlyne zo 16. storočia. Vyrábajú tu neupravované autentické vína s chuťou terroir, dozviete sa tu rôzne legendy a zaujímavosti o mlynárskej technológii a nájdete tu aj ľudovo zariadenú izbu z 19. storočia.

To, že perly sa rodia vo vinohrade zistíte vo vinárstve Karpatská Perla v Šenkviciach. Patrí medzi najlepšie vinárstva na Slovensku a jeho majitelia, manželia Šebovci, pestujú vinič na 50 hektároch vlastných viníc a vyrábajú vína s chráneným označením pôvodu.

Zdroj foto: Združenie Chute Malých Karpát

Lístky na festival Chute Malých Karpát, ktorý spája v sebe víno, gastronómiu a kultúru, si môžete zakúpiť cez internet. Súčasťou vstupenky je aj bonus na nákup vína v hodnote 5 eur, ktoré si môžete vychutnať v pohodlí domova.

Taktiež dostanete pohár s logom a taštičkou so sprievodcom po vinárstvach, reštauráciách a umelcov zapojených do tohto projektu.

Kyvadlová doprava z Trnavy počas festivalu je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

ts

Ulož ako PDF
Napísal 1. novembra 2019 0:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.