reklama

V podhorí Malých Karpát medzi Lošoncom a Smolenicami má vyrásť nové vinárstvo

V priebehu dvoch rokoch má vyrásť v podhorí Malých Karpát medzi obcami Lošonec a Smolenice nové vinárstvo. Investor plánuje začať s výstavbou v letných mesiacoch tohto roka, dokončenie predpokladá začiatkom roka 2022.

Predložený zámer súkromného investora aktuálne posudzujú kompetentné orgány a inštitúcie.

Vinárstvo sa má nachádzať na voľnej ploche s trvalým trávnym porastom niekoľko stoviek metrov od obce Lošonec v smere na Smolenice.

Z celkovej riešenej plochy pozemku 10-tisíc metrov štvorcových vo vlastníctve investora majú tvoriť vinice takmer 7700 metrov štvorcových, 1600 metrov štvorcových je rozsah spevnených plôch a hlavný objekt vinárstva je navrhnutý na zastavanej ploche 432 metrov štvorcových.


Vinice a vinárstvo majú byt situované medzi Lošoncom a Smolenicami, dopravné napojenie je riešené z cesty III. triedy

Reprofoto: Google Street View

FOTO: investor

Investor a majiteľ pozemku má záujem vybudovať pri Lošonci areál na spracovanie hrozna a výrobu vína s možnosťou ochutnávky vín a miestnych špecialít a s možnosťou ich predaja priamo v areáli vinárstva.

Ako sa uvádza v predloženom zámere investora, dispozične je objekt vinárstva rozdelený na dve hlavné časti.

Prvá z nich je jednopodlažná, určená pre návštevníkov, na predaj a ochutnávku vína. Umiestnené tu budú aj technické priestory ako sú príručný sklad, toalety či kuchyňa.

Druhá časť objektu bude určená na spracovanie hrozna, výrobu, skladovanie a distribúciu vína. Dvojpodlažný objekt bude zapustený do svahu a nachádza sa v zadnej časti budovy.

Cieľom predkladaného návrhu je v súlade s plánom hospodárskeho a sociálneho rozvoja obce a s platným územným plánom obce Lošonec prispieť k rozvoju cestovného ruchu, ako aj rozšíreniu nových aktivít a služieb, ktoré majú osloviť rôzne skupiny návštevníkov a zvýšiť pravdepodobnosť ich pravidelného návratu.

Termín začiatku výstavby je stanovený na august 2020 a je podmienený právoplatnými rozhodnutiami v povoľovacích procesoch podľa stavebného zákona.

Predpokladaný termín ukončenia výstavby je február 2022.

Celkové náklady na realizáciu zámeru vinárstva sú na úrovni približne 1,3 milióna eur.


Výkres znázorňuje umiestnenie objektu vinársta (bledošedá farba), spevnených plôch (tmavá šedá) a viníc (zelená farba)

FOTO: investor

Ulož ako PDF
Napísal 10. marca 2020 10:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V podhorí Malých Karpát medzi Lošoncom a Smolenicami má vyrásť nové vinárstvo”

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.